BU NE CÜRET
Yukarı
BU NE CÜRET
VEYSEL KESKİN

BU NE CÜRET

Bu içerik 115 kez okundu.

Son yıllarda öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik şiddet artarak devam ediyor. Eğitim Öğretimin başlamasıyla birlikte öğrenci velileri tarafından öğretmenler darp edilmeye başlandı.

Veliler bu cüreti nerden alıyor bilinmez ama bu tür olayların bir daha yaşanmaması için o veliye gereken cezanın acilen verilmesi gerekir.

Öğretmenlerin, öğrencilerini velilerinden daha çok sevdiği ve değer verdiğini bilmeyen bu kendini bilmez veliler, tutarsızca öğretmene saldırıyor.

Eğer çocuğun iyi bir eğitim almasını, disiplinli olmasını, ülkesine faydalı birey olarak yetişmesini istiyorsanız çocuğunuzu öğretmene emanet edeceksiniz. Öğretmen o çocuğa nasıl davranacağını inanın sizden daha iyi biliyor.

Siz evde çocuğunuzu şımartabilirsiniz, her istediğini yapmış olabilirsiniz ama okul farklı. Okulda o şımarıklıkları yapmasına kimse izin veremez.

Okulda disiplinli ve arkadaşlarına karşı sevgi dolu bir öğrenci olmak zorundadır. Çocuk evde davrandığı gibi aynı şımarıklıkları derste yaparsa diğer çocukların hakkına girmiş olur.

Çocuklar geleceğimizdir.

Siz çocuğunuzu nasıl yetiştirirseniz, geleceğinizi o şekilde şekillendirmiş olursunuz.

Her anne baba çocuğunun başarılı olmasını ister. Bunu isterken çocuğu şımartmadan yapmalısınız ki, geleceğinde doğru ve yanlışları görme imkânını bulsun.

Kimse çocuğuna toz kondurmaz.

Öğretmen okulda çocuğa bağırmışsa bu çocuğunuzu sevmediği anlamına gelmez.

İki öğrenci okulda kavga etmişse ve öğretmen bu çocukları bir daha kavga etmemeleri için küçük cezalar veriyorsa inanın bu sizin çocuğunuz için de iyidir.

Çocuğunuz eve gelip öğretmenin kendisini cezalandırdığını anlattığın da siz de çocuğa “Hata yapmışsın ki öğretmen seni cezalandırmış” demelisiniz.

Ama siz bu söylem üzerine okulu basıp öğretmeni tartaklarsan bıçaklarsan öğretmene değil kendi çocuğuna zarar vermiş olursun.

Aklınızı başınıza alın ve çocuklarınızın geleceği ile oynamayın. Çocuklarınızı eğiten öğretmenlere kötü davranmayın ki çocuğunuzun geleceği kötü olmasın.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...