ABD VE BÜYÜK YAHUDİ DEVLETİ PROJESİ
Yukarı
ABD VE BÜYÜK YAHUDİ DEVLETİ PROJESİ
DİYAEDDİN ULUCAN

ABD VE BÜYÜK YAHUDİ DEVLETİ PROJESİ

Bu içerik 196 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanları'nın orta doğudaki emellerinin neler olduğunu, onların orta doğuya yönelik politikalarına bakınca az çok anlayabiliyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanları;  orta doğuda genel olarak Büyük Yahudi Devleti'ni yani İsrail'in hayallerini gerçekleştirmek istiyorlar ve bölgedeki petrol gibi enerji kaynaklarının kendi hâkimiyetlerinde kalmasını istiyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri başkanları, Büyük Yahudi Devleti Projesi hayalini gerçekleştirmek için; İsrail’in Filistin'deki zulmünü ve işgalini görmezden geliyorlar.

Ayrıca Türkiye'de ise, yıllarca aynı coğrafyada kardeşçe birlikte yaşamış ve adeta etle tırnak haline gelmiş Türk ve Kürt birliğini birbirinden ayrımlaştırarak bu ülkedeki emellerini de Kürtler üzerinden yürütmek istiyorlar. PKK, YPG ve PYD terör örgütlerini Kürtlerden ayırt etmeyerek aslında bir algı yaratmak istiyorlar.

Fakat Kürtler, ABD'nin bu ikiyüzlü tavrını anladıkları için Türklerle beraber bu ülkenin düşmanlarına karşı yaşanan birçok mücadele sonucu beraber inşa ettikleri ülkemize yani Türkiye'ye olan desteklerini daha da arttırmaktadırlar. Yani Amerika Birleşik Devletleri'nin sinsi planlarına prim vermemektedirler. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri, Suriye'deki Büyük Yahudi Devleti kapsamındaki emellerini de PKK, YPG ve PYD'yi destekleyerek kurmak istedikleri Terör Devleti üzerinden gerçekleştirmeyi istemektedir. Ama Amerika Birleşik Devletleri'nin bu çabalarının tümünün ve Büyük Yahudi Devleti hedeflerinin sadece bir hayal olduğunu ve onlar için sadece kuru bir hayal olarak kalacağını ifade etmek istiyorum.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nin orta doğuda petrol vb. yeraltı kaynaklarına hükmetmek istemesine gelirsek; Amerika Birleşik Devletleri, bu kapsamda Suriye, Irak vb. ülkeleri yıllarca sömürerek sözü edilen ülkeleri savaş ortamına dönüştürüp yıllarca geride bıraktı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, sözde Irak'tan çekilirken Irak'ta petrol bölgelerinden çekilmeyeceklerini söylüyordu. Bu da Amerika Birleşik Devletleri'nin orta doğuda yer almasının en bariz ve açık sebebidir.

Suriye’de şuan bile sömürgeci ülkelerin kuklaları tarafından oluşturulan savaş ortamı hâkimdir. Bu vesileyle Amerika Birleşik Devletleri'nin orta doğudaki kirli emellerinden vazgeçerek sömürü düzenine son vermesini ve Terör Devleti kurma hayalinden de vazgeçmesini temenni ederim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...