KADIN YOKSA HAYATIN HİÇBİR KIYMETİ YOK
Yukarı
Advert
KADIN YOKSA HAYATIN HİÇBİR KIYMETİ YOK
ŞENAY ÖNALA

KADIN YOKSA HAYATIN HİÇBİR KIYMETİ YOK

Bu içerik 242 kez okundu.

Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir. Ve bizler toplum olarak teknolojinin hızla ilerlediği ancak medeniyetsizliğin, katillerin de kol gezdiği bir ülkede yaşar olduk. Her gün onlarca haber, onlarca cinayet bunlar duyduklarımız peki ya göremediğimiz sessiz sedasızca olup bitenler...

Ve yine bir kadının gülüşündeki çiçekleri soldurdular. Yine bir kadının umudunu, hayallerini ve geleceğini yok ettiler. Ülkede bir kadın kıyımı yaşanıyor. Kaybolan hiçbir kadın diri bulunmuyor. Siz kadınlardan ne istiyorsunuz? Memleketi kocaman bir kadın mezarlığına dönüştürdünüz. Ya yakıyorlar, ya kesip konteynera atıyorlar, ya plazadan aşağı atıyorlar, ya evlerinin önlerinde bıçaklıyorlar, ya ortalık yerde kör kurşunu sıkıyor ya da ormanlık alanda boğup varilin içine koyarak gömüyorlar. Tezer Özlü haklıymış; "Burası bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi!"

Burası katil ülkesi

Kadına şiddet, tecavüz ve öldürme olaylarının yaşandığı ülkemizde yapanlar bitmiş gibi bunları normalleştirmeye çalışanlarla uğraşmaya başladık hiç kimse hiç bir şekilde ne olursa olsun bunları hak etmiyor.

Yakılarak, bıçaklanarak, uçurumdan yuvarlanarak, kurşunlanarak öldürülüyorlar… Çocuk yaşta evlendiriliyorlar. Gözyaşları, onlar için akamıyor bir türlü...

Oysaki bir kadın demek bin emek demektir

Gün geçtikçe cinayetler hızla artmaya devam ediyor.

Tüm bunlara engel olmak zor biliyorum ancak dondurabiliriz. Erkektir döver, erkektir aldatır, acaba kadın ne yaptı da adam onu öldürdü! açık giyinmeseydi tecavüze uğramazdı.. Maalesef ki bunları dile getirenlerin çoğu kadın oldukça erkekler böyle yetişmeye bir kadına eşya gözüyle bakmaya ve istediği gibi kırıp dökmeye meyilli olacaktır. Sen bir anne olarak bir kadın olarak bu düşüncelerle yetiştirirsen sende en az katleden katiller kadar suçlusun.

Kadın yoksa hiçbir kıymeti yok hayatın. Kadındır daha fazla emek veren, birçok şeyi görmezden gelip pek çok şeye göğüs geren.

Sevilen, değer verilen her kadın çiçek bahçesine benzer, dallara konan o huzurlu kuş cıvıltısına benzer

Ve siz o dalları kırmayın o bahçeyi soldurtmayın.

Kadınlara, zehir zemberek sözler akıtmak yerine, en acısı yaşama haklarına son vermek yerine, bal akıtın.

İnsanca ahlaki değerlere ve kadın erkek eşitliğine uyduğumuz sürece ortada değil cinayet tartışmaların bile olanaksız olduğuna şahit olabiliriz.

Her ne olursa olsun hiçbir canlı pervasızca katledilmeyi hak etmiyor.

Bu korkunç döngüye sessiz kalınmasın.

Unutmayın!

Erkeklik kadına vurmakla değil, onu korumakla gösterilir.

Sende Yorumla...