SAĞLIKTA İYİYİZ
Yukarı
SAĞLIKTA İYİYİZ
VEYSEL KESKİN

SAĞLIKTA İYİYİZ

Bu içerik 91 kez okundu.

1990'lı yıllarda o günlerin SSK, şimdiki İluh Devlet Hastanesini hatırlayanlar için bu yazıyı kaleme aldım. O tarihte yolu hastaneye düşen birinin sağlıklı bir şekilde eve dönmesi neredeyse imkansızdı. Sabah olmadan uyanır sıra almak için SSK hastanesinin yolunu tutardık. Hastaneye varmadan şimdiki Yılmazlar Center'in önünde beklerdik çünkü bizden önce uyanan ve kuyruğa girenler vardı.  Biz fiş sırasındayken sabah ezanı okunurdu.

Kuyruk ilerler ve öğle arası sıra gelirdi bize. Saatlerce kuyrukta bekledikten sonra muayene olacağımız doktorun ismini söylediğimizde de sıranın bittiğini söylerlerdi. Saatlerce ayakta ve kuyrukta kalman boşa gitti. Ertesi gün aynı ızdırap. Sadece kuyrukta değildi. Muayene olduktan sonra bir de hastanenin girişinde ilaç kuyruğu başlardı.

İlaçları alamamadan yere yığılanlar mı dersiniz, sıra kavgası yapanlar mı yani anlayacağınız Allah bir daha o günleri göstermesin.

Aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen sağlıkta eksiklikler yok mu? Elbette var ama o günler ile bugünleri kıyaslarsak bin şükür ediyoruz.

Devlet hastanelerimize baktığımızda gerçekten birçok otelden daha temiz ve lüks görünüyor. Allah kimseyi düşürmesin ama gittiğiniz zaman güler yüzle karşılanmanız sizi bir nebze iyileştiriyor. Kent merkezleri ve ilçeler arasında da fark yok kent merkezindeki hastanede hangi doktor, hangi poliklinik varsa aynısı ilçe merkezlerinde de var. Yani çok acil olmadığı müddetçe hastalar ilçeden ildeki hastaneye gelmez.

Sağlıkta daha fazla iyileştirmeler tabiî ki yapılabilir, yapılan yatırımlar bizim için ama 1990'lı yılları yaşayanlar için mevcut sağlık hizmetleri bir nimettir. Bunun aksini iddia edenler varsa şöyle karşım a geçip gözlerinin içine bakmak istiyorum. Gerçekten kalpten mi söylüyor ya da sırf muhalefet olsun diye mi söylüyor onu anlamak istiyorum. Sağlık hizmetleri ve yatırımlarında iyiyiz ama daha da iyi olabiliriz. Daha fazlasını istemek hakkımız. Herkese sağlıklı günler dilerim....

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...