BAYRAM ÇOCUKLARI
Advert
Yukarı
BAYRAM ÇOCUKLARI
VEYSEL KESKİN

BAYRAM ÇOCUKLARI

Bu içerik 113 kez okundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Ramazan Bayramı da 4 günlük kısıtlamanın içindeydi.

Kısıtlamanın amacı kültürümüz gereği ev, eş dost ziyaretleri ve tokalaşma ile öpüşmeyi kısıtlamaktı. Büyükler evde kaldı çocuklar ise yine sokaklarda kapı kapı dolaşarak şeker topladı.

Hiç bir bayram görmediğim kadar çocuklar kapımızı çaldı. Çocuklar anlamaz ama anne babaları b u çocukları bu süreçte hangi cesaretle sokağa saldı halen anlamış değilim.

Virüsün bulaşması sadece yetişkinlerde olmuyor, çocuklardan da bulaşıyor bunu anlamayanlar yada anlamak istemeyenler ilk günden beri kısıtlamaları dinlemeyerek uyarılara aldırmayarak yaşantılarına devam etti ediyor.

Maske takma zorunluluğu getirildi ama, maske takanı pek rastlamadım.

İnsan bu kadar rahat olur mu?

Yetkililer bas bas bağırıyor, rica ediyor dikkat edelim diye, biz ne yapıyoruz sadece dinlemekle yetiniyoruz.

Bu duyarsız insanlara rağmen çok şükür vaka sayısı düşüyor. Ama bu virüsün tekrar hortlayamayacağı anlamına gelmiyor.

Lütfen biraz dikkat ve özellikle çocuklara sahip çıkalım. Çocukları dışarı salmayalım. Çocuktur dışarıda parkta veya sokaktaki arkadaşıyla nerelere dokunduğunu kiminle temas ettiğini bilmeden çocuk eve gelir ve kapmışsa o virüsü sana da annesine de evdeki herkese bulaştırır.

Kısıtlamaya rağmen çocuklarımıza sahip çıkamıyorsak işimiz ç.ok zor bu sadece koronavirüs salgını için değil her türlü tehlikeye karşı çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onlar geleceğimiz geleceğimize sahip çıkalım..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...