VAZGEÇTİM
Yukarı
VAZGEÇTİM
ŞEYDA BAŞALAK

VAZGEÇTİM

Bu içerik 227 kez okundu.

İlk görüşüm, ilk karşılaşmam, ilk bakışım.. onu ilk gördüğüm an, yarım bırakılan yanlarım tamamlanmıştı. Sıcak yüreğini açıp en derinlerine koyup bütün benliğimi mühürleyen kocaman bir aşkın ilk adımını atmıştı.

Bütün yaralarımı sarmıştı elleriyle. Büyülendiğim o kocaman adam, bütünüm olmuş, herşeye inancımı tekrardan kazanışıma sebep olmuştu. Acıyan yerlerimden öpmüştü nazikçe. Artık her anını mutlu yaşayan, aklıma geldikçe sebepsizce sırıtan, mutluluk saçan bir kadın olmuştum. Mutlu hayatıma biraz daha mutluluk katmıştı. Her anım, her saatim onunla birlikte daha da anlamlı olmuştu. Dizlerime yatmış, ellerimin arasında saçları, gözleri gözlerime kenetli kocaman umutlarla bana kendini adayan bir adam. Bu sunduğu bana armağan ettiği sevgi o kadar büyük ve ihtişamlıydı ki hiç bitmez, tükenmez bir sevgi sanmıştım. Onun gibi sevemem sanmıştım oysa. Yürüdüğümüz yolları, tek başıma yürüyorum. Oturduğumuz bankta tek başıma oturuyorum şimdilerde. Yalnız başıma içiyorum kahvelerimi. Ona değil, artık sadece kendime sarılıyorum. Verilen sözlerin tutulması için sadece sevgi yetmiyormuş onu anladım. Tutamayacağınızın sözler söylemeseniz keşke.. hiç ummadığım anda terk edildiğim ve terk edenimin o olduğu gerçeğiyle yüzleşip, vazgeçme savaşına girdim.

Zamanın bu sahiciliğini seviyorum aslında. Sev diyor istediğinde, canı isteyince çabala diyor şimdi de asla pes etme diyor... ama dönüp sapladığı hançerler sonrasında da üzülme geçer diyor. Hatta hadsizce vazgeç diyor. Ne kadar da acı... Benim açan bütün güllerim soldu, o güzel gün ise bizim için sondu sevgilim. Artık geride bıraktığım her şey sende kalsın. Artık umurumda da değil seni eller alsın. Çünkü ben kuşkusuz kendimi adadığım, fazla fazla anlamlar yüklediğim, inandığım, güvendiğim, dualarla büyüttüğüm bu aşktan vazgeçiyorum. Ben, senden ve senin sunduğun bütün sevgilerden feragat ederek vazgeçiyorum bizden. Şimdi kalan eşyalarımı da toplayıp yüzümde sahici bir gülümseme ve gurur duyduğum yalnızlığımı da yanıma alıp gidiyorum. Ben, bana sunulan o cennetten vazgeçiyorum..

Sende Yorumla...