CEHALET BULAŞICIDIR
Advert
Yukarı
CEHALET BULAŞICIDIR
M.ŞÜKRÜ YILDIRIM

CEHALET BULAŞICIDIR

Bu içerik 424 kez okundu.

 

Bir kaç gündür televizyon kanalarında yayımlanan Aksaray'daki insanlık dışı olaya değinmek istiyorum.

Aksaray’daki Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda veliler, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti.

İddiaya göre, okulun çıkış saatinde bir araya gelen bazı veliler, otizmli çocukları yuhaladı. İşte tüm mesel burada başlıyor. Öğrenciler değil, öğrenci velileri bu özel çocukları yuhalıyor. Ne demek istediğimi anlamaya çalışın lütfen.

Öğrenciler yuhalasa yine kabul edilir bir durum değil ama çocuktur dersin geçersin. Ama burada yaşanan olay velilerin bu çocukları yuhalamasıdır.

Ne diyebilirim ki, haberi izlerken tüylerim diken diken oldu ve inanın o velilerin yerine ben utandım.

Her ne kadar Aksaray Valiliği bu olayı yalanlasa da Milli Eğitim Bakanlığı, okul müdürü hakkında soruşturma başlattı.

İnanın Otizm bulaşıcı değil cehalet bulaşıcıdır. Burada yaşanan bu olayda tamamen cehaletten kaynaklı yaşanmış bir olaydır.

Allah insanı yaratırken hastalığı ve sağlığı ile yaratır. Bunu kabullenmek ve Allah'tan gelen her şeyi başüstüne koymak ve şükretmek gerekir. 

Bu olayı gerçekleştiren velilerin çocukları şimdi sağlam ise de yarın ne olacaklarını bilmeyerek bu eylemi gerçekleştirmişlerdir.

Özel çocukların topluma kazandırılması için yapılan bu kadar çalışma ve etkinlik varken buradaki veliler ise yaptıkları bu eylemle bu özel çocukları dışlamış oluyor.

Burada yapılan bu eylemin tüm ayrıntıları ile ortaya çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatılarak tüm insanlığa ders niteliğinde olmalıdır.

Veliler hakkında yapılan işleminde yine bu haber yayımlandığı kadar televizyon ve gazetelerde sık sık işlenmelidir ki, hafızalarda kalsın.  

Bu olay karşısında daha ne diyebilirim ki, inşallah yaşanan bu olay sadece televizyon kanallarının abartmasıdır ve bu olay bu şekilde yaşanmamış olsun.

Gerçekten olay bu şekilde yaşanmış ise, çok ama çok kötü bir durumdayız ve kendimize biran önce çekin düzen verelim.

Bırakın insanın insana saygısını Allah'ın yarattığına bile saygı duymuyor karşı çıkmış oluyoruz.

"Mucize Doktor" dizisini izlerken Ali karakterini sevdiğiniz kadar gerçek hayattaki binlerce Ali'yi sevseydiniz keşke!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...