Yukarı
İLİ İLDE TANITMAK
M.ŞÜKRÜ YILDIRIM

İLİ İLDE TANITMAK

Bu içerik 1913 kez okundu.

6-7 Eylül tarihinde gazeteci arkadaşımız sayın Ercan Atay başkanlığı ve ev sahipliğinde Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu üyesi gazeteciler ilimizde toplandı.

Benimde Başkan yardımcısı olduğum Batman Çalışan Gazeteciler Derneği, Güneydoğu Basını’nı Batman’da buluşturmanın mutluluğunu halen yaşıyoruz.

İlimizde düzenlenen programa GGF Genel Başkanı ve Mardin Cemiyet Başkanı Mehmet Çelik, Kilis Cemiyet Başkanı Nezir Çağlar, Gaziantep Cemiyet Başkanı Arif Kurt, Şanlıurfa Cemiyet Başkanı Tahir Gülebak, Diyarbakır Yerel Basınından İhsan Özdemir ve Mesut Fidançiçek, Siirt Cemiyet Başkanı Atilla Durak, Şırnak Cemiyet Başkanı Cafer Balık ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atay ve bu illerden gazeteciler katıldı.

Bu gazeteci arkadaşlarımız kentte kaldıkları iki gün boyunca başta Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş olmak üzere kentteki STK'ları da ziyaret etti.

Şehir merkezinin yanı sıra Hasankeyf ilçesini de gezme fırsatı buldular. Bu arkadaşlarımız insanlarımızla birebir sohbet etti, çay içti.

Tabi bu arkadaşlarımızın çoğu Batmanımızı görmüş ve bilen insanlardı. Ama aralarında Batman'ı hiç görmemiş adını bile duyduğunda aklına ilk gelen köhne bir şehir olduğuydu.

Bu arkadaşlarımız gelip gördükten sonra memleketlerine döndü. Gedikleri gördükleri ve insanlarımızın sıcaklığını gazete sütunlarına taşıdı.

Kilis gibi Fethi'ye gibi il ve ilçelerdeki gazete sütunlarında Batman'ı metheden yazılar görünce gururlandım.

Bu arkadaşlar Batmanla ilgili kötü düşünmemek gerektiğini ve son derece güzel, gelişmiş ve cana yakın halktan oluştuğunu yazmışlardı.

Yapmamız gereken tamda budur.

Batmanımızı tanıtacaksak İstanbul, İzmir ve başka illerde yapılan tanıtımlardan daha çok bu tür etkinliklere ağırlık vermemiz gerektiğini düşünenlerdenim.

Başka illerde istediğiniz kadar ilin tanıtımı yapın ama yerinde görmek kadar tanıtılmaz. Batman Çalışan Gazeteciler Derneği başkanımız sayın Ercan Atay'ı bu başarılı çalışmasından dolayı kutluyorum. 

İleriki dönemlerde bu tür programlar devam edecek. Kamu Kurumları bir yandan kenti tanıtırken, biz kentte görev yapan gazetecilerde kenti kentte tanıtmak için çalışmaya devam edeceğiz. 

Sayın Ercan Atay'ın bu çalışmasını sendika temsilcileri de yapabilir. Bağlı oldukları konfederasyonları Batman'a davet edebilir, kentti kentte tanıtabilirler.

Biz Batmanlılar olarak Batmanımızı iyi tanıtmak için çaba sarf etmemiz gerekir.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...