Yukarı
PARANIN BEKÇİLERİ
VEYSEL KESKİN

PARANIN BEKÇİLERİ

Bu içerik 132 kez okundu.

Paranın mutluluk getirdiğine inananlar var. Para ayakta kalmak için gerekli bir şey ama çok paranın mutluluk getirdiği söylenemez.

Maalesef günümüzde her şey para olmuş, paran varsa her konuda halkı olan sensin, paran varsa beyefendisin, Paran varsa her kapı sana açılır.

Ama inanın para huzur bozmaktan başka bir şey değildi.

Fazla parası olan insan o parayı nasıl değerlendireceğini, parasına para katmak için türlü türlü arayışlara girer gece başını yastığa koyduğunda da inanın o parasına para katmak için düşüncelere girer.

Bu adam çoluk çocuğuna vakit ayırır mı dersiniz, hiç sanmıyorum. Çocuklarının yanındayken bile kafasında o parasını nasıl kullanacağı nasıl saklayacağı ve nasıl daha fazla kazanacağın ı düşünür.

Size tavsiyem fazla parada gözünüz olmasın. Önce çok istersin olunca işin içinden çıkamazsın huzurun  kalmaz , aile bağların kopar ve stresten başka bir yaşantın olmaz.

Bir kaç bileziği olan insan bile hırsız çalar yada altın düşer endişesi yaşarken milyarları olan insanın neler yaşadığını siz düşünün.

Karnını doyuracak kadar ve evini geçindirebileceğin kadar bir gelirin varsa inanın senden mutlusu huzurlusu yoktur.

Çünkü kafanı kurcalayacak veya bekçilik yapacak paran yok . İnanın azı ile yetinmek kadar güzel bir şey yok.

Fazlasını  istediğin zaman farkında olmadan kendinden çok şey kaybedersin. Ama bunun farkında bile olmazsın.  Sağlıcakla kalın.........

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...