ŞIRNAK BELEDİYE BAŞKANININ VAATLERİ
Yukarı
ŞIRNAK BELEDİYE BAŞKANININ VAATLERİ
M.ŞÜKRÜ YILDIRIM

ŞIRNAK BELEDİYE BAŞKANININ VAATLERİ

Bu içerik 348 kez okundu.

Sosyal medyada gündem olan ve Şırnak Belediye başkanı Mehmet Yarka'na ait olduğu iddia edilen  vaatleri takdir topluyor. 31 Mart yerel seçimlerinde  Ak Parti'den  Şırnak Belediye Başkanı seçilen Mehmet Yarka, seçim öncesi ve sonrası verdiği vaatleri sosyal medyada gündem oldu. Her kesimden taktir toplayan bu vaatlerin yerine getirilip getirilmeyeceği merak konusudur.

Başkan Yarka,  başkanlık maaşı alamayacağını, bir fon oluşturacağı ve maaşını buraya yatıracağı iddia ediliyor.  Şırnaklı ihtiyaç sahiplerine bu fondan yardım edilecek. Bunun gibi bir çok vaadi bulunuyor. Tabi bu vaatler yerine gelmesi halinde belki de bütün belediye başkanlarına da örnek olur.

 Vaatleri okuyan herkes "cep belediyeciliği değil, hakiki gönül belediyeciliği ve yurtseverlik bu olsa gerek" yorumu yapıyor.

2014 yerel seçimlerinde Tunceli Ovacık belediye başkanlığını kazanan Komünist Partili Fatih Mehmet Maçoğlu, ilçede yaptığı çalışmalarla takdir toplayıp Türkiye gündemine oturmuştu.  İlçede yaptığı hizmetler karşılık buldu ki, Tunceli Belediye başkanlığına aday oldu.

İlçeden il Belediye başkanlığına geldi. İlçede yaptığı çalışmaları ilde yapabilecek mi, bekleyip göreceğiz. Tüm Türkiye komünist başkanı konuşurken, Şırnak Belediye Başkanından da vaatler geldi. Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, bu vaatleri yapması halinde gerçekten de gönülleri kazanacaktır.

Her belediye başkanının yapması gerekenler var hangi başkan ne kadar yapabiliyor bilmiyoruz. Başkanlar maaş almasın demek yanlış olur. Çünkü hizmet ediyor ve hizmetinin karşılığını da alması hakkıdır. İşsizlikte Batman Türkiye sıralamasının başında yer alıyor.

 Belediyeler dahil tüm kurum ve kuruluşların bu işsizlik sorununu çözümü için bir şeyler yapması gerekir. Belediyelere de bu konuda büyük iş düşüyor. Belediyeler hizmet yeridir siyaset yeri olmamalıdır. Başkan seçildikten sonra partisinden çok başkan olduğu il,ilçe ve beldeye nasıl hizmet edebileceğini halkına nasıl faydalı olacağına odaklanması gerektiğini düşünüyorum. Şırnak belediye başkanı Mehmet Yarka'nın vaatleri halkına hizmete yönelik olduğunu düşünüyorum. Bu vaatler yerine getirir mi, bilmiyorum bekleyip hep beraber göreceğiz. Kalın sağlıcakla.............

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...