KOCA YÜREKLİ ADAM…
Yukarı
KOCA YÜREKLİ ADAM…
UĞUR KAPUCİ

KOCA YÜREKLİ ADAM…

Bu içerik 1828 kez okundu.

Sezon öncesi Petrolspor’u çalıştıracak teknik direktör merak ediliyordu. Bazı isimler konuşuldu. Hatta netleşen isimler bile vardı. Bu sayı üçe indirilmişti.

Haziran ayının ilk haftasında Teknik Direktör Zafer Hizarcı adı açıklandığında Batman sporseverler tarafından tanınmayan birsiydi.

Fatih Karagümrükspor teknik direktör Giray Bulak’ın yardımcılığı yapan Zafer hoca artık Petrolspor’da teknik patron olarak ilan edilmişti.

Zafer hocanın 3.Lig deneyimi ilk Petrolspor’da olacaktı.

Trabzonlu olması bazı kesimleri rahatsız etse de, Zafer hoca bunlara aldırış etmeden kollarını sıvayıp işe erken başlamıştı. Disipline önem veren ve teknik yönden kalitesi ortada olan hoca ligin başlamasını sabırsızlıkla bekliyordu.

Başlangıçta sosyal medya üzerinde çok saldırıya uğradı, büyük haksızlık yaptılar. Trabzonlu olması ve Petrolspor’da Trabzonlu olan futbolcuların kendisinin transfer ettiği düşünenler, utanmadan haksızlıklarını sürdürdüler.

Halbuki; Zafer hoca Petrolspor’a imza atmadan transfer edilen Trabzon menşeili futbolcularla daha önceden anlaşma sağlanmıştı ki, bu büyük bir sorun değildi. Çünkü karakterli futbolcunun nereli olduğu önemli değil, seni hedefine ulaştırması önemliydi.

Bunu bile anlamayan futbol yorumcuları! (sözde), Zafer hocayı köşeyi sıkıştırmanın planları içindeydiler. Günlerce, haftalarca, aylarca hatta sezon boyunca Zafer hocayı demoralize etmeye çalışanlar sezon sonu utanacaklarını bildikleri halde bunu sürdürdüler. Bu işin organize edildiği apaçık ortadaydı.

Zafer hocanın 3.Lig macerası başlamıştı artık; Haziran ayında anlaşmaya varılan ve ilk defa 3.Ligde teknik direktörlük tecrübesini Petrolspor’da yaşamaya başlayan Zafer hoca, Petrolspor’un başında ilk maçına çıkacaktı. Evinde Hendekspor’a 1-0 yenilerek kupaya veda eden Petrolspor’da moraller bozulmuştu.

Ardından lige iyi başlangıç yapamayan Petrolspor, ilk üç haftada bir galibiyet ve iki beraberlik alarak beklentilerin altıda kalmıştı.

Gözgözler deplasmanında galibiyet alan Petrolspor, serisini 7 hafta sürdürerek puan kaybetmedi. Alınan galibiyetler takımda güzel bir hava oluşturmuş Petrolspor, puan kaybetmeden üstünlük kurmaya başlayarak şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu rakiplerine ispatlamıştı.

İlk devrenin son iki maçı Hizarcı için adeta dönüm noktası olmuştu.

Ligin 16. Haftasında sahasında ağırladığı şampiyonluğun güçlü adayı Belediye Kütahyaspor karşısında hezimete uğrayan Petrolspor, kalesinde tam tamına 5 gol görerek herkeste şok etkisi yaratmıştı.

Halbuki o haftaya kadar oynadığı 15 maçta kalesinde sadece 9 gol gören Petrolspor, Belediye Kütahyaspor karşısında adeta dağılmıştı.

Maçtan sonra şapkasını önüne koyan ve daha realist düşünce içine giren Hizarcı, zor günlerin kendisini beklediğinin farkına varmıştı.

Petrolspor, ilk devrenin son maçını deplasmanda ligin güçlü ekibi Arnavutköy Belediyespor’la oynayacaktı. Maçın deplasmanda olması belki hoca için çok iyi avantajdı. Baskıdan uzak olan Petrolspor, deplasman fatihi olarak da biliniyordu. Bu maçta ne yapacağı ise merak konusuydu.

İşte O maçta öne çıkan ve takımını sırtlayan yarasa adam Akın Akman olmuştu. Akın attığı iki golle Petrolspor’un deplasmandan galip gelmesine büyük katkı sağlamış ve devrenin son maçında kırmızı beyazlı ekip bu galibiyetten sonra 40 puan alarak en yakın rakibine 8 puan fark atmayı başarmıştı.

Arnavutköy Belediyespor maçından sonra teknik patron Hizarcı, tam rahatladığı zannederken adeta denizden çıkıp, ligin ikinci devresinde okyanusta yüzmeye başlamıştı.

Kendini yalnız olduğunu hissetmeye başlamış ve elde ettiği başarının görmezden geldiğini hissederken, düşüncelerinin anlaşılmamasından veryansın ederken, işte o hafta taraftarın bağrına bastığı Hizarcı’nın değeri yeni anlaşılmıştı.

16 hafta boyunca sırtını hocaya dönen taraftar, artık gerçeğin farkına vararak hocasına sahip çıkmıştı. Kucaklaşma vakitlerinin geçtiğinin farkına varan taraftar, Zafer hocayı anlamış ve sahip çıkmaya başlamıştı.

Ancak, ligin İlk devresi Zafer hoca için adeta kâbus gibi geçmişti.

Sorunlarla boğuşan Zafer Hizarcı, tabi ki bu yolda tek başına değildi.

Taraftarın bağrına bastığı Hizarcı, yönetim içinde de ciddi anlamda destek alarak elini güçlendirdi. Bazı yöneticilerin yüzde yüz güvendiği isim olan Hizarcı’ya desteğin gelmesi kendine olan güvenin artmasına ve işine dört elle sarılmasına yol açtı.

Onu anlamayan ve futbol bilgisini tartışmaya çalışanlardan sıkılan Hizarcı, köşesine çekilerek sadece işini yapmaya çalıştı. Güvendiği ve desteğini aldığı yöneticilerden sonra gerçeğin farkına varması geç olmamıştı.

Şampiyonluk yarışından kopmayan savaşçı bir takım kuran Hizarcı, haklı olduğunu herkese gösterdi. Petrolspor’un geçen hafta şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra Zafer hoca, futbol bilgisi olmayan ve birçok takımda çalışmış ve başarısız olmuş şahısları da utandırmayı başarmıştı. Elde ettiği başarı ile ders veren Zafer hoca, onunla uğraşanların küçülmesine neden olmuştu.

Zor bir sezonu ders kitaplarına konu olacak şekilde zaferle bitirmesine ramak kalan Zafer hoca, Allah senden razı olsun.

16 yıllık 3. Lig eziyetini bitirerek Batman’ın gurur abidesi olduğun için mutlu olmalısın.

Batman seni asla unutmayacaktır.

Petrolspor çatısı altında seninle çalıştığımız için ve sana güvendiğimiz için pişman değiliz. Bu yolda sana inananları mahcup etmedin. Zor bir adam olduğunu biliyorduk. Buna rağmen senden vazgeçmedik. Çünkü sende dürüstlük gördük ve belki de onun için sana daha çok güvendik. Bu güveni boşa çıkarmadığın için Petrolspor’u şampiyon yaptığın için bir kez daha sana teşekkür eder başarılarının devamını diliyoruz.

İyi ki seni tanıdım koca yürekli adam…

Sende Yorumla...