Yukarı

İttihadul Ulema Genel Başkanından Kudüs çağrısı

İttihadul Ulema Genel Başkanından Kudüs çağrısı
Bu içerik 286 kez okundu.

Halka çağrıda bulunan İttihadul Ulema Genel Başkanı Kılıçarslan, duaların kabul edildiği bu mübarek ayda Kudüs’ün kurtuluşu ve İslam düşmanlarının helaki için çokça dua edilmesini istedi. Bir taraftan Ramazana kavuşmanın sevinci öbür taraftan Kudüs’ün hüznü içinde olduklarını söyleyen İttihadul Ulema Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, halka çağrıda bulunarak duaların kabul edildiği bu mübarek ayda Kudüs’ün kurtuluşu ve İslam düşmanlarının helaki için çokça dua edilmesini istedi. Yaptığı açıklamada, Müslümanları Kur’an ayı olan Ramazan’ı Kur’an okumak, çokça zikretmekle geçirmeye davet eden Kılıçarslan, Molla Enver Kılıçarslan, ayrıca duaların çokça kabul edildiği bu ayda ümmetin kurtuluşu için sabahlara kadar dua edilmesi gerektiğini ifade etti.

“Gözyaşları içinde Allah’tan

ümmetin izzetini isteyelim”

İslam ümmetinin büyük bir perişanlık, dağınıklık ve esaret altında bulunduğunu söyleyen Kılıçarslan, “İlk kıblemiz, Kudüs’ümüz siyonist Yahudilerin, Haçlıların işgali altında. İlk kıblemizi, Mescid-i Aksa’yı, Kudüs’ü korumak, işgalden kurtarmak için meydanlara dökülüp direnen Filistinli kardeşlerimiz vahşice katlediliyor. Kardeşlerimiz, kadın, çocuk, erkek kutsallarımız için canlarını feda ediyorlar. Bu rahmet ayında çokça Kur’an okuyup namaz kılmanın yanında kardeşlerimizin kurtuluş ve zaferi için de dua edelim. Ramazanın bereketli gecelerinde ellerimizi semaya açıp, gözyaşları içinde Allah’tan Müslümanların izzetini, vahdetini, kurtuluşunu, uyanışını isteyelim.” ifadelerini kullandı.

“İslam ümmetine büyük

acılar yaşatan şer güçlere

beddua etmeyi ihmal etmeyelim”

İslam ümmetine büyük acılar yaşatan şer güçlere beddua etmeyi de ihmal etmememiz gerektiğini belirten Kılıçarslan, “Kudüs’ümüzü Yahudilerin başkenti ilan eden Amerika’ya, onun şeytan tipli başkanına, siyonistlere, onların uşakları olan hain liderlere, yönetimlere beddua edelim. Allah’ın onlara lanet etmesi, bu alçakları kahretmesi, devletlerini, güçlerini yerin dibine batırması, dünyayı onların şerlerinden kurtarması ve Müslümanları yeryüzünün varisleri kılması için dua edelim.” dedi. (İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...