Müsiad; Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz
Yukarı

Müsiad; Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Müsiad; Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz
Bu içerik 323 kez okundu.

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Başkanı Suad Özdemir, İsrail’in Gazze’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı açıklama yaptı.

ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına yönelik alınan karar, barışa ve kardeşçe yaşam umuduna ağır bir darbe vurulduğunu bildiren Özdemir,  yüz binlerce Filistinli, günler öncesinden başlayan yürüyüşlerle ABD’nin uluslararası hukuku hiçe sayan tutumuna karşı protesto gösterilerine başladığı  ve tepkilerini demokratik yollarla ortaya koyduğunu belirtti.

Son derece barışçıl bir eylem olmasına rağmen İsrail’in , geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bugün de terör devleti olduğunu en çirkin yüzüyle tekrar gösterdiğini belirten Özdemir, “ sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen saldırılarla 50’nin üzerinde Filistinli kardeşimizin şehit olmasına, 2500’e yakın kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur. Bilinmelidir ki, 3 semavi dinin kutsal mekânı ve Müslümanların ilk kıblesin bulunduğu şehir olan Kudüs, Müslümanların namusudur. Masum insanlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlar ve zulümler, bizleri bir an dahi Kudüs davamızdan vazgeçiremeyecektir. Müslümanlar olarak haklı mücadelemizi Kudüs’ün üstündeki kara bulutlar dağılıncaya kadar sürdürmekten yılmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:
Sende Yorumla...