Yukarı

"10 BİN 623 KİŞİ OKURYAZAR OLDU"

Bu içerik 357 kez okundu.

​"Okuryazarlık Seferberliği" belge dağıtım töreninde konuşan Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman’da 10 bin 623 kişinin okuryazar olduğunu söyledi.

Batman’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde 5 Şubat 2018 tarihinde başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" belge dağıtım töreni gerçekleştirildi.

"Okuryazarlık Seferberliği" kampanyası kapsamında düzenlenen okuryazarlık kursuna katılan kursiyerlere belgelerin verildiği törene; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri ve okuma yazma kurslarına katılan kursiyerler katıldı.

İl Mili Eğitim Şube Müdürü Abdulhakim Doğu tarafından "Okuryazarlık Seferberliği" kampanyası kapsamında ilde yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı sunumla başlayan tören, okuma yazma kursuna katılan kursiyerlerden Bilnur Bağlamış, Zübeyde Yıldız ve Muhbet Yavuz’un, okuma yazma öğrenmenin önemine ilişkin yaptıkları konuşmalarıyla devam etti.

"OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNE BATMAN’DA KATILIM ORANI YÜZDE 32"

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Ahmet Deniz, yaklaşık üç ay önce başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında ilde önemli çalışmaların yürütüldüğünü belirterek, "Batman’da okuma yazma bilmeyen 10 bin 623 vatandaşımız kurslardan faydalanmıştır. Türkiye’de kampanyaya katılım oranı yüzde 18 iken Batman’da katılım oranı yüzde 32’dir. Bu çok önemli bir başarı, ilimizde okuma yazma bilmeyenlerin sayısını düşürebildiğimiz kadar düşüreceğiz." diye konuştu.

"İLİMİZDE 10 BİN 623 VATANDAŞIMIZ OKURYAZAR OLDU"

Çok güzel bir çalışma dönemi geçirdiklerini aktaran Deniz, "Arkadaşlarımız canla başla projeye sahiplendiler. Bu başarılı çalışmalar sonucunda ilimiz genelinde okuma yazma bilmeyen 33 bin 277 vatandaşımızdan 10 bin 623 vatandaşımıza okuma yazma öğretmiş olduk. Ama amacımız okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza okuma yazma öğretmektir. Bu proje devam edecektir. Sizlerin okuryazar olmanız, bilgili ve kültürlü olmanız, çocuklarımıza yansıyacak ve topluma yansıyacak." dedi.

Batman’ın her projede her zaman önemli başarılar elde ettiğini ifade eden Deniz, "Hangi projeyle yola çıksak Batman, genciyle, yaşlısıyla toplum olarak bizleri desteklediler. Bundan dolayı Batman halkına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından kursiyerlere belge ve hediyelerin verilmesinin ardından program sona erdi. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...