Yukarı

“BATMAN’IN KENTLEŞME SÜRECİ” BAŞLIKLI ÇALIŞMA ÖDÜL KAZANDIRDI

“BATMAN’IN KENTLEŞME SÜRECİ” BAŞLIKLI ÇALIŞMA ÖDÜL KAZANDIRDI
Bu içerik 189 kez okundu.

Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden “Hızlı Kentleşme Sürecinin Toplumsal Yapıya Etkileri: Batman Örneği” başlıklı doktora tezine son 5 yılın en iyi çalışması ödülü verildi.

Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Öğretim Üyesi Dr. Emrullah Türk’ün “Hızlı Kentleşme Sürecinin Toplumsal Yapıya Etkileri: Batman Örneği” başlıklı doktora tezine Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından son 5 yılın en iyi çalışması ödülü verilmesi üzerine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Öğretim Üyesi Dr. Emrullah Türk’e teşekkür belgesi vererek, başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

Öğretim Üyesi Dr. Emrullah Türk, kentleşme literatürüne önemli kavramlar kazandırdığı çalışmasında; 1950’den günümüze doğru Batman’ın kentleşme serencamını ve bu süreçte yaşanan problemler ile toplumsal değişimin hızı ve yönünü derinlikli bir analizle ele alarak konuyu işlemiştir. Türk’ün çalışması en kısa zamanda kitaplaştıracağını ve bilgi dünyasının hizmetine sunacaklarını açıkladı.

Etiketler:
Sende Yorumla...