Yukarı

“TOPLUMUN YENİDEN İNŞASINDA AİLE VE DEĞERLER” KONFERANSI DÜZENLENDİ

“TOPLUMUN YENİDEN İNŞASINDA AİLE VE DEĞERLER” KONFERANSI DÜZENLENDİ
Bu içerik 149 kez okundu.

 

Batman Üniversitesinde “Toplumun Yeniden İnşasında Aile ve Değerler” konferansı düzenlendi. Batman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından organize edilen  “Toplumun Yeniden İnşasında Aile ve Değerler” konferansı, Doğuş Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Profesör Doktor Sami Şener tarafından verildi. Konferansa Batman Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Aydın Durmuş, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Rektör Durmuş, toplum olarak ortak değerlerimizi korumanın önemine değinerek, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakılması gerektiğini, günümüzde aile değerleri ve ailede değerin yanı sıra, milli bir değer olarak dil konusunun oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Toplumun temeli sayılan aile kurumunun önemine değinen Profesör Doktor Sami Şener, “Günümüzde aile ve aile çevresinde ortaya çıkan sorunların, değişimlerin, çözülmelerin kitle iletişim araçları ve bilhassa sosyal medya araçlarıyla çöküşlerin etkisi büyük bir hızla toplumun genelinde kendini gösteriyor.” dedi.

Konferansının ilerleyen kısmında, Profesör Şener; güncel ve milli değerler ile bilginin nasıl elde edilebileceğini ve kullanılacağını temel bilgi, kültür, tarih ve aile değerlerimizle ilişkisine dair bir çözümleme sundu. Rektör Durmuş, “Toplumun Yeniden İnşasında Aile ve Değerler” konferansına konuşmacı olarak katılan Profesör Şener’e plaket takdim etti. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...