Yukarı

ÇUKURCA ve ŞIRNAK’TAN KARTAL’A ÖDÜL

ÇUKURCA ve ŞIRNAK’TAN  KARTAL’A ÖDÜL
Bu içerik 54 kez okundu.

 

Çukurca Kaymakamlığı  ve Çukurca Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği ve  Valilik, ile  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) desteklediği proje kapsamında gerçekleştirilen  ve 5 gün süren "1. Çukurca Foto Safari" kapsamında Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde şef olarak  görev yapan Orhan Kartal  180 seçkin fotoğrafçı arasından sergileme ödülü ile ödüllendirildi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden 180 fotoğraf sanatçısı, bu süre zarfında kentin doğal güzellikleri, tarihi Kale Evleri, tahin üreten su değirmeni, çeltik tarlalarını, yöresel kıyafetleri ve günlük yaşamı fotoğrafladı.Yarışma kapsamında yamaç paraşütü ve paramotor gösterisinin yanı sıra rafting ve dağ tırmanışı gibi etkinlikler de düzenlendi.

Orhan Kartal “FotoSafaride Çukurca’nın yüce gönüllü insanları ile tanıştım, misafirperver halkının sıcak yaklaşımı ile tarihsel ve otantik bir ortamda fotoğraflar çektim. Dolu dolu geçen bir zaman oldu benim için. Hiç şüphesiz eksiksiz ve olağanüstü bir organizasyondu. Çukurca'daki foto safarinin diğer foto safarilerden farklı yanı ise  ilçe halkının  dışarıdan gelen fotoğraf sanatçılarını evlerinde misafir etmesiydi. Başta Çukurca Kaymakamı Temel Ayça, misafiri bulunduğum Hacı Yanar ailesinin tüm fertlerine  ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çukurca için güzel bir tanıtım oldu. Böylesine tanıtımların Batman için de yapılması gerektiğinin kanısındayım. Çukurca da güzel adamlar gördük. Yalnızca insan olmanın mutluluğu ve gururunu taşıyan Çukurcalı  insanlarla tanışma fırsatım oldu” diye konuştu.

ŞEHR-İ NUH ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASINDAN 2 ÖDÜL

Şırnak Üniversitesi ve Şırnak Belediyesi iş birliği ile organize ettiğimiz "Şehr-i Nuh Ulusal Fotoğraf ve Resim Yarışmasında  “ Şırnak'ta Kültür, Turizm ve İnsan” konulu  Şırnak'ın doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini geniş kitlelere ulaştırmak, bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturmak, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Şırnak’ın tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile birey ve toplum yaşamlarından kesitleri ön plana çıkaracak fotoğraf yarışmasından 2 ödül aldı.

Etiketler:
Sende Yorumla...