BİNLER ŞEYH HALİD'İ ANDI
Yukarı

BİNLER ŞEYH HALİD'İ ANDI

BİNLER ŞEYH HALİD'İ ANDI
Bu içerik 850 kez okundu.

​Batman'ın Beşiri ilçesi Örmegöze köyünde türbesi bulunan Şeyh Halid, vefatının yıldönümünde binlerce seveni tarafından anıldı.

Şeyh Halid, vefatının yıldönümünde Batman'da türbesinin bulunduğu ziyaret mevkiinde sevenleri tarafından düzenlenen etkinlikle rahmetle anıldı.

Beşiri ilçesine bağlı örmegöze köyü Kanireva Zilan türbesinde metfun bulunan Şeyh Halid’in türbesi, vefatının yıldönümünde sevenlerinin ziyaretçi akınına uğradı.

Her yıl mayıs ayının son haftasında yapılan Şeyh Halid'i anma etkinliğine bu yıl da Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişi katıldı. Ruhuna ithaf edilmek üzere okutulan hatim, Yasin-i şerifler teslim edildi. Etkinliğe gelen vatandaşlar, onlarca kurban kestirip mevlitler okuttular. Basına açıklama yapan Şeyh Selman Bağdu, etkinlik vesilesiyle Türkiye’nin dört bir tarafından ziyaretçinin geldiğini belirterek, “Ata ve dede yadigârımız olan aş dökme ve anma etkinliklerinin bu seneki gününü tertip ediyoruz. Rabbime şükürler olsun ki, Türkiye'nin dört bir tarafından, Avrupa’dan misafirlerimiz buraya akın ettiler. Bugün etkinliğimizin başlangıcını yaptık. Yarın Allah izin verirse okunacak mevlit ve duaların ardından öğle namazından sonra misafirlerimiz uğurlayacağız.” dedi. Bu yıl “Senin de Bir Dikili Ağacın Olsun” temasıyla düzenlenen etkinlikle gelen misafirler burada bir fidan dikti. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...