KADINLARA VE ENGELLİLERE İSTİHDAM
Yukarı

KADINLARA VE ENGELLİLERE İSTİHDAM

KADINLARA VE ENGELLİLERE İSTİHDAM
Bu içerik 106 kez okundu.

Batman Belediyesi İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi ile gerçekleştirdiği protokol kapsamında meslek edindirme kursları açarak kadın ve engellilere istihdam alanı oluşturuyor.

Dört ayrı branşta açılacak olan kurslar için yapılan müracaatlarda 350 başvuru alındı. Belediye Hevi Atölyesinde yapılan müracaat değerlendirme görüşmelerinde, başvurulanlar arasında yapılan mülakatı geçen kursiyer adayları, 14 Mayıs Pazartesi günü kurslara başlayacak.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet verecek kurslar, El sanatları, giyim tasarım, kilim dokuma ve ahşap oymacılığı branşlarından oluşuyor. 15 kişiden oluşan kurslarda ilk üç kursa sadece kadın başvuruları alınırken, ahşap oymacılığı kursuna ise engelli başvuruları kabul edildi.

Yapılan mülakat sonucunda 350 başvuran içerisinden 60 kişi kurslara katılma hakkı kazandı.   18- 40 yaş arası sınırlamasının olduğu kursiyerler haftanın 5 günü, günde 7 saatlik bir eğitim sürecinden geçirilecek. Kursların, Kadınlar için Hevi kadın atölyesinde ( Mehmet Sincar Parkı) engelli kursiyerler için ise görsel sanatlar atölyesinde ( Salih Özdemir Parkı ) olacağı açıklandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...