Yukarı

MEWLİD ETKİNLİĞİNE KATILAN ARAKANLI DUYGULARINI PAYLAŞTI

MEWLİD ETKİNLİĞİNE KATILAN ARAKANLI DUYGULARINI PAYLAŞTI
Bu içerik 84 kez okundu.

​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından dün Batman’da düzenlenen etkinliğe Arakan’dan katılan Mohammad Mahib Howladar, binlerce Peygamber sevdalısını bir arada görmenin apayrı bir duygu olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformunun Batman’da düzenlemiş olduğu “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” Mewlid etkinliğine katılan Arakanlı Mohammad Mahib Howladar, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Bangladeş’te bulunan İhsan, Eğitim ve Hizmet Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu söyleyen Howladar, kendilerini böylesi bir etkinlikte buluşturdukları için Peygamber Sevdalıları Platformuna teşekkür etti.

Peygamber Sevdalılarıyla birlikte Mewlid vesilesiyle Arakan’da binlerce kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıldığını belirten Howladar, "Arakan’lıyım ve bu Mewlid etkinliğine Bangladeş’ten katıldım. Bangladeş’teki İhsan, Eğitim ve Hizmet Derneği Başkan Yardımcısıyım. Oradaki Arakanlı mültecilerle çalışıyorum. Buradaki Yetimler Vakfı, Avrupa Yetim-Der dernekleriyle çalışıyorum. Son iki hafta öncede Peygamber Sevdalılarıyla birlikte Arakan kamplarında 4-5 tane kuyu açtık. Avrupa Yetim-Der ile Arakan kamplarındaydık. Oradaki insanlara hediye olsun diye Peygamber Sevdalılarıyla beraber Mewlid vesilesiyle her gün sıcak yemek çıkarttık. 2-3 aydan bu yana sıcak yemek dağıtımı yapılıyor hala devam ediyor. Peygamber Sevdalısı insanların vesilesiyle elhamdülillah her gün binlerce kişi sıcak yemekten faydalanıyor.” dedi.

“O’NUN AŞKI VE MUHABBETİ BİZİ BURAYA GETİRDİ”

Resulullah’ı her şeyden daha çok sevmedikçe tam iman etmiş olamayacaklarını söyleyen Howladar, bu yüzden Hazreti Peygamberi çok sevdiklerini ve kendisini Mewlid etkinliğine getiren şeyin O’nun aşkı ve muhabbeti olduğunu vurguladı.

Howladar, "Bugün de Peygamber Sevdalılarının düzenlediği bu buluşmaya Arakan’dan geldik. O’nu anma programı, Siyer-i Nebi… Resulullah Aleyhisselamın bir sözü var, Hazreti Ömer’e soruyor Ya Ömer sen en çok kimi seviyorsun? Anne, babanı, yoksa eşini mi? Resulullah Aleyhisselatuvesselam da buyuruyor 'beni herkesten daha çok sevmedikçe tam iman etmiş sayılmazsınız.' Biz de elhamdülillah Resulullah’ı çok seviyoruz. O’nun aşkı ve muhabbeti bizi buraya kadar getirdi.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...