Yukarı

AKŞENER BAŞINDA BEYAZ TÜLBENTLE KONUŞTU

AKŞENER BAŞINDA BEYAZ TÜLBENTLE KONUŞTU
Bu içerik 397 kez okundu.

İYİ Parti Batman İl Başkanlığının açılışı için ilimize gelen Genel Başkan Meral Akşener, parti binası önünde halka hitap etti. Kendisine hediye edilen beyaz tülbendi başına takarak vatandaşlara seslenen Akşener, büyük ilgi gördü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, davul zurna ve folklor ekibinin halk oyunları ile karşılandı. Seçim otobüsünde konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Her gittiğim yerde, kadınlarımız, genç kızlarımız ve yaşlılarımız bana tülbent ve yemeni hediye ediyorlar. Onları isimleri ile beraber biriktiriyorum. İnşallah Cumhurbaşkanı seçildiğimizde onlarla ilgili bir müze yaptıracağım" dedi.

ERKEKLERİN BAŞARAMADIĞINI BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Başındaki tülbent ile ilgili  de konuşan Akşener, "Aşiretler kavga ettiğinde eğer barıştırılamıyorsa, eğer kavga sürüyorsa genç bir gelin ya da yaşlı bir kadın çıkar başındaki tülbendi çıkarır ve atar aralarına herkes arkasını dönmek zorunda kalır. İşte biz bunun için yola çıktık. Kardeşin kardeşi dövmesini, vurmasını, kardeşin kardeşe aynı evde düşman olmasını, kardeşin kardeşini dinlememesini, kardeşin kardeşini yok farz etmesinin önüne geçmek için bu meydanlara çıktık. Allah sizden razı olsun. Erkeklerin başaramadığını birlikte sizle birlikte başaracağız inşallah. Eğer kavga sürerse hepimiz başımızdakini çıkarıp böyle atacağız ve kavga bitecek” ifadelerini kullandı.

İYİ̇ Parti İl Başkanı Kısmet Çelik ise, Batman’da tarih yazdıklarını belirterek hızla büyümeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Çelik, açılış ve mitingin ardından Akşener’e, tablo ve Petrolspor forması hediye etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...