Yukarı

“TIP FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E BAŞVURU YAPILDI”

“TIP FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E BAŞVURU YAPILDI”
Bu içerik 568 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Durmuş, üniversite bünyesinde Tıp Fakültesinin kurulması için YÖK’e başvuruda bulunduklarını söyledi.

Batman Kalkındırma Platformundan (BAKAP) bir heyet, Batman Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Aydın Durmuş’u ziyaret ederek Batman’a Tıp Fakültesi’nin kazandırılması için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Durmuş, tıp fakültesinin Batman’da kurulmasını üniversite olarak canı gönülden istediklerini ve bu çerçevede üniversite bünyesinde Tıp Fakültesinin kurulması için YÖK’e başvuruda bulunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batman’a geldiğinde kendisine tıp fakültesinin kurulması için dosya verdiklerini söyleyen Durmuş, Batman kamuoyunun bu konuda istekli ve kararlı olması ve tıp fakültesi talebinin her platformda gündeme taşınması gerektiğini aktardı.

Batman’ın sosyo-ekonomik ve kültürel yapısının tıp fakültesinin kurulmasına en uygun il olduğunun altını çizen Rektör Durmuş, nüfusu ve uzman doktor sayısı ile kararın çıkması halinde çok kısa zamanda tıp fakültenin açılabileceğini açıkladı.

Etiketler:
Sende Yorumla...