Yukarı

VALİ DENİZ, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ DENİZ, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
Bu içerik 142 kez okundu.

Vali Ahmet Deniz,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri "Öğretmenler Buluşması"  etkinliğinde Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi öğretmenleriyle bir araya geldi.

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Deniz'in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, şube müdürleri ve okulun öğretmenleri katıldı.

Öğretmenlere hitap eden Vali Deniz,  "Eğitimde başarının anahtarı sizlersiniz. Öğrencilerimizin; Akademik eğitimin yanında, vatanına, milletine, bayrağına bağlı, milli ve manevi değerlerine saygılı, insani değerlere sahip, paylaşımcı, merhametli olarak yetişmeleri anacak sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşir" diye konuştu.

PROJENİN MEYVELERİNİ ALMAYA BAŞLADIK

Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi kapsamında 24 farklı alt projenin yürütüldüğünü ifade eden Vali Deniz, "Bu projelerden en önemlisi ilimizde başlattığımız Batman Her Yerde Okuyor kampanyasıydı. Okumadan başarının gerçekleşmesi mümkün değildir. Bu nedenle çocuklarımıza okuma kültürünü kazandırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.  Okullarımızda okuma saatleri uygulanmaya başlandığını. belirtti.

İlimizdeki okulların fiziki koşullarını iyileştirilmesi için çalışmaların devem ettiğini belirten Vali Deniz, 2019 yılında Batman genelinde tekli eğitime geçilmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirterek, bu yıl içerisinde 400 dersliğin yapımının devam ettiğini, 600 dersliğin ise ihale aşamasında olduğunu, ifade etti.

"ZAMAN GÖNÜLLERE DOKUNMA ZAMANIDIR"

Öğretmenliğin kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu vurgulayan Vali Deniz, sağlıklı nesillerin yetişmesi sizin elinizdedir. Sizlerden aile ziyaretlerine önem vermenizi istiyorum. Ailenin kendisine ve çocuğuna değer verdiğini hissettiği zaman birçok şeyin değişeceğine inanıyorum. Ailelerimize birlik ve beraberliğimizi, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları iyi anlatmamız gerekiyor" dedi.

"OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ" KAMPANYASI

"Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası kapsamında yürütülen çalışmalara değine Vali Deniz, okuryazarlık seferberliği”  kampanyası çalışmalarının amacına ulaşması için öğretmenlerin özveride bulunmasını istedi.

Konuşmanın ardından öğretmenlerin sorun ve taleplerini dinleyen Vali Deniz, Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar projesi sayesinde ilimizin eğitim kalitesinin arttığını belirterek, emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda öğretmenlere kitap hediye eden Vali Deniz, Batman Her Yerde Okuyor Kampanyası kapsamında kendileriyle bir süre kitap okudu.

Etiketler:
Sende Yorumla...