Yukarı

TURKAB İSLAM TOPRAKLARINDAKİ SALDIRILARI KINADI

TURKAB İSLAM TOPRAKLARINDAKİ SALDIRILARI KINADI
Bu içerik 172 kez okundu.

Türkiye Kardeşlik Birliği(TURKAB) İslam topraklarında yapılan saldırıları kınayan basın açıklaması yaptı. Atatürk Parkı önünde toplanan kalabalık "Kuran'ın çocukları katledilirken Kardeşleri burada susamaz!" pankartı açtı.  Kalabalık adına basın açıklamasını Türkiye Kardeşlik Birliği Batman İl Başkanı Şehmus Temiz okudu.  

Afganistan’da, Doğu Guta’da, Mısır’da Filistin’de, Arakan’da, Türkistan’da ve daha birçok İslam toprağında yaşanan kıyımları lanetlediklerini belirten Temiz, tüm Müslümanları, Kuran şemsiyesi altında toplanıp birlik olmaya, Kuran’ı okuyup anlamaya, büyük gücü keşfetmeye davet etti.

Anlamı barış ve teslimiyet olan İslam dininin, yüce kitabına ve onun yarenlerine yapılan saldırıyı telin etmek için bir araya geldiklerini belirten Temiz açıklamasına şöyle devam etti.

"Afganistan’ın Kunduz eyaletinde çocuk yaştaki 100 hafızımızın şehit edildiği bu saldırı, küffarın asıl niyetini net olarak ortaya koymaktadır. Asıl hedef Kuran’dır, onu yaşayıp, yaşatanlardır! Çünkü kurmak istedikleri zulüm imparatorluğunun önünde ki tek engel Kuran’dır! Onlar güçten, silahtan, teknoloji ve istihbarattan değil Kurandan korkuyorlar! Çünkü biliyorlar ki asıl güç Kuran’dır. Bir sinede Kuran varsa, onu hiçbir silah, güç ve istihbarat sindiremez, sömüremez, öldüremez! Ne oldu, 8-10 yaşında sineleri Kuran ile dolu gençlerimizi katlettiler! 8-10 yaşında ki çocuklardan mı korkuyorlardı? Hayır, asla, onlar sinelerinde ki güçten, imandan, Kurandan, o çok güvendikleri atom bombasından daha etkili olandan korkuyorlardı. Çaresizlerdi, Kuran’ın nurunu söndüremiyorlardı, onunla hemhal olanları söndürmeye çalıştılar!Başardılar mı?Söndürebildiler mi?Öldürebildiler mi?Hayır, kesinlikle hayır! O kardeşlerimiz, Rablerine misafir olarak giderken, arkalarına binlerce tohum serptiler.  Her bir tohum, bin olarak yeşerecek inşallah. Her bir hafız şehidimiz için bir hafızlık okulu kuracağız inşallah. Okuyacağız, anlayacağız, anlatacağız, yaşayacağız, yaşatacağız.İşte o zaman bu şehitlerimizin kanını yerde bırakmamış olacağız! Kuran’ın en büyük güç olduğunu, ona sarılanın mutlak galip geldiğini, ondan uzaklaşanın mutlaka helak olduğunu unutmayacağız! Ayrılıp bölünmeyeceğiz, kardeş olacağız! Kardeş olmadan kalleşlerle mücadele edilemeyeceğini bileceğiz!"

Etiketler:
Sende Yorumla...