SATILAN ARSA İÇİN İMAR İZNİ VERİLMEYECEK
Yukarı

SATILAN ARSA İÇİN İMAR İZNİ VERİLMEYECEK

SATILAN ARSA İÇİN İMAR İZNİ VERİLMEYECEK
Bu içerik 2779 kez okundu.

Milli Emlak'a ait olan yaklaşık bir ay önce satışı yapılan Worldmar bahçesindeki 300 metrekarelik alana hiç bir şekilde imar izni verilmeyeceği belirtildi. Batman’ın kalbi olan Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan mülkiyeti Milli Emlak’a ait 300 metrekare arsa taşınmazın satışı Batman halkını hem şaşırttı hem de derinden üzdü.

1 milyon 850 bin TL'ye satılan arsa ile ilgili yetkili kurumlardan alınan bilgiye göre, parselin atıl bir parsel olduğu ve hiç bir şekilde bu parsele imar izni verilmeyeceği bildirildi. Söz konusu parselin satışının doğru olmadığını umuma açık halkın yürüyüş alanı olduğunu savunan Batman halkı, duruma tepki gösterdi. Alanın daha önce umuma açık ve Worldmar'ın otopark olarak kullandığını belirten vatandaşlar, alanın tel örgü ile kapatılmasına anlam veremediklerini bildirdi.

VALİ KONUYA EL ATSIN

Tel örgü ile kapatılan alanda daha önce araçlarını park ederek faydalandıklarını belirten vatandaşlar, "Bu arsanın üçüncü şahıslara satılıp beton binalar yapılamasına çarpık kentleşmeye sebep olunmaması için yetkililerin duyarlı olmasını istiyoruz. Batman’a hizmeti olan rahmetli Hayırsever işadamı Ahmet Dinç binlerce insana iş imkânı sağlamıştır. Yatırım yapan iş adamlarına devlet olarak vatandaş olarak sahip çıkılması gerekiyor. Batman Valisinden bu konuya el atılmasını istiyoruz" dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...