Yukarı

“TEKNOLOJİK BAĞIMLILIK EKONOMİK BAĞIMLILIĞI GETİRİR”

“TEKNOLOJİK BAĞIMLILIK EKONOMİK BAĞIMLILIĞI GETİRİR”
Bu içerik 24 kez okundu.

Batman Valisi Ahmet Deniz, “Teknolojik bağımlılık, ekonomik bağımlılığı getiriyor. Teknolojide dışa bağlıysanız, teknolojinizi kendiniz üretemiyorsanız bir yere varmak mümkün değildir.” dedi.

Batman Valisi Ahmet Deniz, bu yıl 49’uncusu düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasının Türkiye finaline katılacak öğrencilerle bir araya geldi.

Öğretmenevinde düzenlenen programa, Vali Deniz’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Burada öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz, ilde eğitim alanında yürütülen projelere değinerek, “Geçen yıl Batman Her Yerde okuyor, Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum, Okur-Yazar buluşmaları, çeşitli proje yarışmaları ve 22 alt başlığı olan ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’ projesine start verdik. İlimizde eğitimi daha nitelikli hale getirmek, öğrencilerimizin başarısını artırmak için birçok projeyi başlattık. Kısa bir sürede ümit verici başarı elde etmemiz bizi çok mutlu ediyor. Tek derdimiz öğrencilerimizin, akademik başarının yanında ortak değerlerimize sahip çıkan, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş, yürekli ve cesaretli gençler olarak yetişmeleridir.” dedi.

“TÜBİTAK PROJE BAŞVURULARINDA 750 PROJE İLE BATMAN TÜRKİYE’DE 4'ÜNCÜ İL OLDU”

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına, Mersin, İstanbul ve Erzurum'dan sonra Batman 750 proje ile Türkiye’de en fazla proje sunan dördüncü il olduğunu ifade eden Deniz, "Türkiye genelinde finale kalan 220 proje içerisinde 11 projenin ilimizde olması gurur verici bir şey. Ülkemiz eğitim sayesinde gelişecek ve büyüyecektir. Bu da sizlerin sayesinde gerçekleşecek. Proje üretmeden, teknolojiyi kullanmadan, sahip olduğumuz bilgiyi teknoloji ile buluşturmadan gelişmek mümkün değildir. Dünyadaki gelişmelerle ancak böyle rekabet edebiliriz. Teknolojide dışa bağlıysanız, teknolojinizi kendiniz üretemiyorsanız bir yere varmak mümkün değildir. Teknolojik bağımlılık, ekonomik bağımlılığı getiriyor.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrencilerle bir süre sohbet eden Deniz, kendilerine çeşitli hediyeler vererek, öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik etti. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...