OKUMA TRİBÜNÜ DOLDU TAŞTI
Yukarı

OKUMA TRİBÜNÜ DOLDU TAŞTI

OKUMA TRİBÜNÜ DOLDU TAŞTI
Bu içerik 101 kez okundu.

Kozluk ilçesi Yanıkkaya İlk ve Ortaokulu bahçesinde yapılan okuma tribünü kitap okuyanlarla doldu taştı. ‘Batman Her Yerde Okuyor’ kampanyası kapsamında Yanıkkaya İlkokulu/Ortaokulu’nun geçen hafta hazırlamış olduğu okuma tribününde ilk etkinlik gerçekleştirildi.   Yaklaşık 400 öğrenci ile yapılan etkinliğe; İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ömer Toprak, Şube Müdürü M. Resul Kara, Batman Final Okulu Müdürü Erdem Yardım  ve Final Okulunun öğrencileri, taşıma servis şoförleri, veliler, öğretmenler ve Okulun bütün öğrencileri katıldı. S/

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak; okumanın yer ve zaman fark etmeden her yerde yapılacağına dikkat çekerek emek veren herkese teşekkür etti.

OKUMANIN YERİ, MEKANI YOKTUR

Okuma farkındalığıyla ile ilgili yapılan çalışmaların her zaman takdir edileceğine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak;"Topluma 'kitap okuma farkındalığı' aşılamak için toplu halde kitap okuduk. Okumanın yeri, mekanı yoktur. İnsan ışık gibidir. Işık kendisi aydınlanmadan başkasını aydınlatamaz. Kitap okumak ta insanın kendisini aydınlatıp daha sonra çevresini aydınlatması için en önemli kaynaktır. Burada yaptığımız etkinlikle çevremize mesaj vermek istedik. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın okuma oranını artırmak ve onlara okuma alışkanlığını kazandırmak için bu tür etkinliklerimiz devam edecektir." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...