Yukarı

Vali Deniz, Görme Engelli Beş Vatandaşa Bilgisayar Hediye Etti

Bu içerik 142 kez okundu.

Vali Ahmet Deniz, ilimizde ikamet eden beş görme engelli vatandaşa dizüstü bilgisayar hediye etti. Valilik makamında görme engelli vatandaşları kabul eden Vali Deniz, kendileriyle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Devletimiz tarafından son dönmelerde engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için birçok yasal düzenlemenin yapıldığını ifade eden Vali Deniz, “Bizim görevimiz vatandaşa en güzel hizmeti sunmaktır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan hizmetler bizi ayrıca memnun ediyor” dedi.  Görme engelli vatandaşlar ise desteklerinden dolayı Vali Deniz’e teşekkür ettiler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan bilgisayarlara görme engelli vatandaşların kullanabileceği yazılım programının yüklenmesinin ardından Vali Deniz tarafından bilgisayarlar kendilerine hediye edildi.

Ziyaret sırasından görme engelli vatandaşlara; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Beşir Arslan, Türkiye Görme Engelliler Derneği Batman Şubesi Başkanı Adnan Sapancı ve Batman Engelliler Platformu Başkanı Abdullah Gezici eşlik etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...