BATSO'YU YÖNETMEYE ADAYIZ
Yukarı

BATSO'YU YÖNETMEYE ADAYIZ

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (Batso) seçim hazırlığı yapan Değişim Grubu Atlıhan Otel'de düzenlediği basın toplantısında projelerini masaya yatırdı.

 BATSO'YU YÖNETMEYE ADAYIZ
Bu içerik 1523 kez okundu.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (Batso) seçim hazırlığı yapan Değişim Grubu Atlıhan Otel'de düzenlediği basın toplantısında projelerini masaya yatırdı.
Değişim Grubu düzenlediği basın toplantısında seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Değişim şiarıyla yola çıktıklarını belirten Değişim Grubu sözcüsü Mehmet Ekinci, Toplumun demokratikleşmesi, ekonominin de demokratikleşmesinden  geçtiği  için önce ekonomiye yön ve biçim veren ticaret ve sanayi kurumunun demokratikleşmesi gerektiğini söyledi.

Ticaret odasını kuruluş amacına hizmet eden bir kurum haline getirmek için aday olduklarını belirten Ekinci açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Sanayici ve iş adamlarımızın 21.yy'ın global ufkuyla buluşmasına köprü olan bir kurum haline getirebileceğimize inanıyoruz.
Toplumumuzun atıl kalan genç ve dinamik enerjisini çok kısa süre içinde üreten ve yaratan bir güç haline getirebilecek, istihdam alanları açabilecek yeni bir sistem kurmayı amaçlıyoruz. Çoğulcu, katılımcı, şeffaf, demokratik ilkeler temelinde hazırladığımız stratejik planımızı ilk üç ay içinde hayata geçirmeyi hedefleyeceğiz.
Buna göre; Sadece kendilerinin yeniden seçilmesine hizmet etmeye göre ayarlanmış meslek gruplarını yeniden düzenleyerek bu grupları 7'den 23'e çıkaracağız. Tüm meslekler için meslek komiteleri kuracağız ve yönetim meclisimizi genişleteceğiz. Tüm meslekler için meslek komiteleri kuracağız. Böylelikle tüm alanları kendi  yönetimlerine kavuşturmuş olup, mesleki grupların kendi içlerinde tartışıp, sorunlarına çareler ürettikleri platformlar haline getireceğiz. Bu esaslar üzerinde kendi markalarını yaratan, markalaşan bir şehir olma yolunda ilerleyen Batman'ı Marka kent haline getirmeyi hedefleyeceğiz.
Bu ilke ve doğrultudan sapmayacağımıza ve sadece bu amaca hizmet ederek çalışmayı yaşadığımız topluma karşı ahlaki bir zorunluluk ve vicdani bir borç olarak telakki edeceğimize dair söz veriyoruz."

Etiketler:
Sende Yorumla...