KADININ HAK ETTİĞİ İNSANİ DEĞERİ ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Yukarı

KADININ HAK ETTİĞİ İNSANİ DEĞERİ ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; Toplumsal yaşamın her kademesinde kadınların önemli roller üstlendiğini vurguladı.

KADININ HAK ETTİĞİ İNSANİ DEĞERİ ALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Bu içerik 137 kez okundu.

Nasıroğlu açıklamasında, Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası ve fedakârlığın sembolü olan kadınların ülkenin her açıdan kalkınmasında, her zaman büyük pay sahibi olduklarını belirterek, "Bir toplum gelişmek ve ilerlemek istiyorsa felsefesinin temeline insanı, insanın da merkezine kadını yerleştirmelidir. Kadınlarımızı yalnızca bir gün değil, her gün hatırlamamız ve gelecek nesillerimizi yetiştiren kadınlarımıza hak ettikleri değeri vermemiz gerekmektedir. İnsanlığımızın ve inancımızın değeri de bunu tavsiye etmektedir” dedi.

Nasıroğlu, “ASKON olarak, ticari alanda girişimci ve işçi sıfatıyla istihdama katılan nitelikli kadınlar için çaba sarf etmekteyiz. İstihdamda farklı alanlarda kadınların başarılı olması için, aile kavramında kadının hak ettiği insani değeri alması için çalışacağız. ASKON yönetimi ve Kadın Komisyonu olarak başta Batman kadınları olmak üzere tüm emekçi kadınlarımızın gününü kutluyoruz” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...