KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ FİLMLE ANLATILDI
Yukarı

KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ FİLMLE ANLATILDI

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Funda Masdar Kara’ın yapıp yönettiği çalışan kadınların yaşadığı zorlukları dikkat çeken‘Demeter’in Kadınları’ adlı belgesel film 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ndeizleyici ile buluştu.

KADINLARIN YAŞAM MÜCADELESİ FİLMLE ANLATILDI
Bu içerik 88 kez okundu.

Merkez Kampüs Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, Üniversite personeli, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Demeter’in Kadınları Adlı Belgesel Film Gösterimi Programı’nda konuşanRektör Yardımcısı Yüksel Birinci, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlen bu program vesilesi ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Güzel Sanatlar Fakültemiz Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Funda Masdar Kara’ya yazıp yönettiği ve kadınlarımızın sorunlarını beyaz perdeye taşıdığı ‘Demeter’in Kadınları’ adlı belgesel film için teşekkür ediyorum” dedi.

Film gösterimi programında konuşan ‘Demeter’in Kadınları’ adlı belgesel filmi yazıp yöneten Yrd. Doç. Dr. Funda Masdar Kara, “Öncelikle bütün kadın arkadaşlarımın Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyorum” dedi.

Belgesel filmin çekim koşullarında ne kadar zorlandığından bahseden Yrd. Doç. Dr. Funda Masdar Kara, çekim yaparken kadınların kameraya karşı konuşmadığını ve zor şartlar altında çekim yaptığını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Funda Masdar Kara, “Belgeselin konusu kadınların hayatta kalmak, evlerini geçindirmek ve çocuklarını okutmakiçin sabahın erken saatlerinde ekmek tandırlarının başında o zor şartlarla mücadelesini anlatıyor. Bizden desteklerini esirgemeyen Batman Gönül Elçileri Derneği’ne de teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...