ÇUKOBİRLİK GENEL BAŞKANI, PAMUK ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Yukarı

ÇUKOBİRLİK GENEL BAŞKANI, PAMUK ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ

ÇUKOBİRLİK GENEL BAŞKANI, PAMUK ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Bu içerik 279 kez okundu.

Çukobirlik Batman Şubesini ziyaret eden Çukobirlik Genel Başkanı Selahattin Güneş, pamuk çiftçisinin sorunlarını dinledi.

Genel Başkan Güneş, beraberinde Çukobirlik Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Ayhan ile Çukobirlik Batman Şubesini ziyaret etti. Çukobirlik Kooperatifi Batman Şube Başkanı Erkan Kağba ile görüşen Güneş, pamuk çiftçisinin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Kooperatif Başkanı Erkan Kağba'nın hazırladığı ve girişimlerde bulunduğu tüm projelere destek olacaklarını belirten Güneş, bu projelerin bölgedeki pamuk çiftçilerinin garantörü olduğunu söyledi.

Çukobirlik olarak daima çiftçinin yanında olduklarını ifade eden Güneş, "Pamuk üreticilerimizin sabırlı olmasını istiyoruz. Daha konjonktürel bir çalışma modeline geçilerek teknolojik tarım hamleleri ve organik üretim modellerini uygulayarak tüm çiftçilerimize daha kazançlı bir zemin oluşturmaya çaba gösteriyoruz." dedi.

Bölgede çok kaliteli bir pamuk ve verimliliğin olduğunu belirten Çukobirlik Batman Şube Başkanı Erkan Kağba ise bu doğrultuda pamuğa yönelik yön ve stratejik bir planla geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...