OKUL BAHÇELERİ FISTIK AĞAÇLARI İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
Yukarı

OKUL BAHÇELERİ FISTIK AĞAÇLARI İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

OKUL BAHÇELERİ FISTIK AĞAÇLARI İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 219 kez okundu.

İl Millî Eğitim Müdürlüğünce daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla hayata geçirilen "Geleceğe Nefes Ol" projesi kapsamında okullarda fıstık fidesiyle ağaçlandırma projesi devam ediyor.      

Bu yıl Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu bahçesinde startı verilen fıstık fidesiyle ağaçlandırma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Fıstıkçılar Birliği Şube Başkanı Hifzullah Akdaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİMİZİN TOPRAKLA BULUŞMASINI SAĞLAMAK

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: "İlimizin çevresini yeşillendirmek ve öğrencilerimizin toprakla buluşmasını sağlamak amacıyla 'Geleceğe Nefes Ol' projemizi hayata geçirdik. Projemiz kapsamında okullarımızda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Geçen yıl başlattığımız 'Geleceğe Nefes Ol' projemiz kapsamında okul bahçelerimizi fıstık fidanı dikmeye devam ediyoruz. Bundan sonraki dönemlerde de okullarımızın bahçelerinde müsait olan yerlere diğer ağaçlarımızla birlikte fıstık fidelerini dikmeye devam edeceğiz. Sevgili gençler burada toprakla buluşturduğumuz fıstık ağaçlarını daha yakından tanıma fırsatı da bulacaksınız. Ayrıca bu çalışmamızla fıstık ağaçlarını Batman'ımızın bir markası haline getirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran Abdülhamid Han Anadolu Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu bahçesinde yapılan fıstık fidan dikiminin ardından okulu ziyaret etti. Okul Müdürü Abdurrahim Aslan'dan okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürü, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. (Fırat Turğut)

Etiketler:
Sende Yorumla...