BATMAN 4. KİTAP FUARI, KİTAPSEVERLERE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR
Yukarı

BATMAN 4. KİTAP FUARI, KİTAPSEVERLERE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

BATMAN 4. KİTAP FUARI, KİTAPSEVERLERE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR
Bu içerik 402 kez okundu.

Batman Valiliği ve Batman Belediyesi’nin işbirliğiyle 27 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan, 100’ün üstünde yayınevinin katılacağı ve çok sayıda yazarın konuk olacağı “Batman 4.Kitap Fuarı” kitapseverlere kapılarını açmaya hazırlanıyor.  

VALİ ŞAHİN BAŞKANLIĞINDA KİTAP FUARI HAZIRLIK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batman’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan “Batman Kitap Fuarı” için yürütülen hazırlık çalışmaları Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıya; İl özel İdare Genel Sekreteri, Belediye Başkan Yardımcıları ve İl Kültür ve Turizm Müdürü ve ilgili kurumların yöneticileri katıldı.

BATMAN 4.KİTAP FUARI, 27 EKİM’DE KİTAPSEVERE KAPILARINI AÇIYOR

Toplantının ardından Vali Şahin, edebiyat ve düşünce dünyasından çok sayıda yazar ve düşünürün konuk olacağı 27 Ekim’de kitapsevere kapılarına açacak olan Batman 4.Kitap Fuarı alanında incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin, Batman Kitap Fuarı’nın artık gelenekselleştiğini ifade ederek, “Kitap fuarını Valilik ve Belediye birlikte yapıyoruz. Fuar süresince pandemi tedbirleri uygulanacak, girişlerde HES kodu sorgulaması yapılacak. Aşı olan vatandaşlarımız fuarı ziyaret edebilecek. Bütün vatandaşlarımızı ve kitapseverleri 27 Ekim’de başlayıp, 12 gün sürecek olan Batman Kitap Fuarı’na bekliyoruz” diye konuştu.

VALİ ŞAHİN, “ÖĞRENCİLERİMİZİ KİTAPLA BULUŞTURUYORUZ”

Merkez ve ilçeler de dahil olmak üzere binlerce öğrenciyi servislerle kitap fuarına taşıdıklarını belirten Vali Şahin,  “Öğrencilerimizi kitapla buluşturuyoruz. Kendilerine hediye çekleri veriyoruz. Geçen kitap fuarında 450 bin lira değerinde hediye çeki dağıtmıştık. Bu yıl 800 bin lira değerinde hediye çeki dağıtacağız. Öğrencilerimiz aldıkları bu hediye çekleri ile beğendikleri kitapları alabilecekler. Amacımız okuyan bir gençlik ve okuyan bir nesil üretmektir” dedi. Ayrıca fuar süresince edebiyat dünyasının önemli isimleri ve kahramanlarının canlandırılacağı interaktif tiyatro gösterileri düzenlenecek ve alanda çocuklar için bir oyun çadırı yer alacak.

Etiketler:
Sende Yorumla...