35 GÜNLÜK YAŞAM MÜCADELESİNİ KAZANDI
Yukarı

35 GÜNLÜK YAŞAM MÜCADELESİNİ KAZANDI

35 GÜNLÜK YAŞAM MÜCADELESİNİ KAZANDI
Bu içerik 458 kez okundu.

4 metre yüksekten düşen 6 yaşındaki çocuk Batman Eğitim Araştırma Hastanesinde 25 gün akciğer makinesine bağlı kaldıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Şırnak'ta yüksekten düşerek kafa içi kanama geçiren 6 yaşındaki Yasin Bağata yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Batman'a sevk edildi. 25 gün akciğer makinesine bağlı olarak takip edilen Yasin,  35 günlük zorlu sürecin ardından  annesinin kucağında sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

BAZEN ÇIKMAZA GİRDİĞİMİZ DE OLDU

Tedavi sürecini başarılı bir şekilde yürüten Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Sinan Yavuz şunları söyledi. “Hastamızın takibinde zaman zaman çok zorlu süreçler yaşadık, bazen çıkmaza girdiğimizi de hissettik ama hiçbir zaman umut kaybetmeden tedavisine desteğine devam ettik. Sonucunda da bu mutlu tablo ile evine gönderebildik. Hastamızın iyileşmesinde çocuk yoğun bakımda çalışan çocuk hastalıkları uzman doktor arkadaşlarımızın, beyin cerrahi uzmanlarımızın, hemşirelerimizin, fizik tedavi ekibimizin, temizlik ve klinik destek personelimizin büyük katkısı olmuştur. Hepsinin özverili çalışmaları ile bu güzel sonucu alabildik. Bizlere ihtiyacı olan hastalara en güzel şekilde müdahale edebilmemiz için bu imkanları sağlayan hastane yöneticilerimize ve il sağlık müdürümüze teşekkürlerimizi sunarız.”

BANA BİR DÜNYA BAĞIŞLADILAR

Doktor ve hastane çalışanlarının oğluna kendi çocuklarıymış gibi sahip çıkıldığını belirten anne Ayşe Bağata ise şunları söyledi, “ Oğlum Yasin düştüğünde yaşayamaz diye çok korkmuştum. Dünyam başıma yıkılmıştı ve çok umutsuzdum. Yasin'im Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisinde akciğer makinesine bağlıydı fakat ona öyle güzel bakılıyordu ki, bu durum umudumu yeşertmişti. 35 günün sonunda sağlıklı bir şekilde oğlumu kucağıma verdiklerinde bana bir dünya bağışladılar. Hepsinden Allah razı olsun."

Etiketler:
Sende Yorumla...