MUHTARLARDAN DEPSAŞ’A TEPKİ
Yukarı

MUHTARLARDAN DEPSAŞ’A TEPKİ

MUHTARLARDAN DEPSAŞ’A TEPKİ
Bu içerik 1068 kez okundu.

Son zamanlarda gelen yüksek elektrik faturalarına tepki amacıyla Batman’da ki 49 köy ve mahalle muhtarları ortak bir basın açıklaması yaparak DEPSAŞ’a tepki gösterdi.

Yıllardır uyguladığı elektrik kesintileri ve yaptığı uygulamalarla Batmanlılara büyük sıkıntılar yaşatan Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (DEPSAŞ),  bu sefer de yüksek faturalarla adeta vatandaşları çileden çıkarttı.  Pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılarla boğuşan esnaf ve vatandaşlara bir darbe de DEPSAŞ’dan geldi. Esnaf ve vatandaşlar, Temmuz ve Ağustos ayı faturaları karşısında adeta neye uğradıklarına anlam veremedi. Yüksek elektrik faturalarına tepki gösteren muhtarlar 'Yüksek faturalar çarpıyor' yazılı pankartla Atatürk Parkı önünde basın açıklaması düzenledi.

“YÜKSEK FATURALARI ASLA KABUL ETMİYORUZ”

Basın açıklamasını okuyan Batman Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Şahin Demir, "Giderek artan hayat pahalılığının yansıra elektrik faturalarındaki zamlar halkın belini bükmüştür. Öyle ki; zaten yüksek miktarlardaki elektrik faturaları, yeni ayda gelen zam yüküyle birlikte kimine %150 kimine de %200’ü aşan miktarlarda gelmiştir. Bu durum halkımızın ciddi manada tepkisine neden olmuştur. Bazı elektrik faturaları, sanki konut kirası ya da satın alınan bir evin aylık ödemesi miktarlarında bizlerden tahsil edilmektedir. Zaten İşlerin iyi gitmediği bu pandemi sürecinde esnaf perişan, orta gelirli sıkıntılı, yoksulun hali içler acısı ve memurun durumu ortada iken, gelen bu aşırı zamların halkımıza bu denli yansıtılması, birilerinin keyfiyeti, inisiyatifi ve cebinin doldurulmasına müsaade edilmeyecek boyuttadır. Bu nedenle halkımız ve Muhtarlar olarak bizler; gelen bu yüksek faturaları asla kabul etmiyor ve kendilerini kınıyoruz. Şayet bu korkunç zamlar geri çekilmediği ve faturaların bu şekilde gelmeye devamı halinde, gerekirse Biz Muhtarlar olarak; hakkımızı Ankara merkezli aramak zorunda kalacağız. Umarız ve dileriz ki; Şirket Yetkilileri, bizlerin bu haklı isyanına kulak verip te “üç maymunu” oynamaz ve bizlerin bu taleplerine olumlu yanıt vereceklerdir” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...