BATMAN İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAZ
Yukarı

BATMAN İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAZ

BATMAN İKİNCİ BİR KAPANMAYI KALDIRAMAZ
Bu içerik 791 kez okundu.

Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Şirin Ocakbaşı’nda tekstil işverenleri ile bayramlaşma ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı dernek faaliyetlerinin olduğu slaytla başladı. Daha sonra derneğin kuruluşundan bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve faaliyetler okundu.Toplantıda konuşan TEKSİAD Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Ali Öztürk, tekstil sektöründe birlik olmanın önemine vurgu yaptı. Öztürk, “Sektörümüz her geçen gün büyümektedir. İstihdam gücümüz 30 binleri geçmiştir. Bu istihdamı hep beraber gerçekleştiriyoruz, hedefimiz 50 bin istihdamdır. Şehrimize ekonomik anlamda olan katkımızı artık herkes biliyor, bunu bizler hep beraber gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden bugün buradaki herkes bizim için birer kahramandır. Bu zor şartlarda bu gücü ve başarıya ortaya koyan tüm meslektaşlarımı kutluyorum. Sektörümüze katkı sunabilecek herkesi sorumluluk almaya bekliyorum.” Dedi.

"ÇÖZÜME KAVUŞMUŞ OLACAKLAR"

Kurumsallaşmanın önemine dikkat çeken Öztürk, “Bazı işveren arkadaşlarımız iş sıkıntısı çektiklerini belirtiyor: Şu an kurumsal firmalarımızın çoğu kapasitelerini arttırıyor, piyasa da önemli ölçüde iş var ancak kurumsallaşamayan ve onayları olmayan firmalarımız iş sıkıntısı çekmektedir. Bu sorunu çözebilmek için firmalarımızdan beklentim kurumsallaşmaya önem vermeleridir. Bu şekilde iş sıkıntısı çeken firmalarımız uzun vadeli ve kalıcı bir çözüme kavuşmuş olacaklardır.” Dedi

"TEKSAD’A DESTEK SUNMAYA DAVET EDİYORUM"

Öztürk konuşmasının devamında; “TEKSİAD olarak sektörümüzün sıkıntılarını her platformda dile getiriyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz. Sektörümüzün önemini ve gücünü artık herkes biliyor. Şehrimizin en büyük, en dinamik ve en güçlü sektörüyüz bundan dolayı sorunların olması gayet doğaldır. Bizler birlik olursak çözemeyeceğimiz bir sorun olmayacaktır, önümüzdeki engelleri hep beraber birlik olursak aşabileceğimize inanıyorum. Bu yüzden tüm meslektaşlarımı TEKSAD’a destek sunmaya davet ediyorum.” Dedi.

"HER KESİ AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM"

 Toplantıda ayrıca Öztürk, “Sektörümüz de binlerce çalışan bulunmaktadır, Batman ikinci bir kapanmayı kaldıramaz. Hem sektörümüze hem tüm halkımıza çağrımızdır. Pandemiden korunmanın en güçlü yöntemi aşıdır. Elimizde bu imkan varken herkesi sorumlu olmaya ve bir an önce aşı olmaya davet ediyorum. Hem işverenler olarak bizler aşı olmalıyız ve hem de bir an önce çalışan kardeşlerimizin aşı olmasını sağlamalıyız,” diyerek aşı olmanın önemine vurgu yaptı. Toplantının sonunda Dernek Başkanı Öztürk katılımcıların soru, öneri ve düşünceleri aldı ve katılımlarından dolayı tüm işverenlere Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Yönetimi adına teşekkür etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...