SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI
Yukarı

SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI

SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI
Bu içerik 529 kez okundu.

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce “Çayır, Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında Batman merkez ve ilçelerinde, 100 çiftçiye 4 bin dekar alanda kullanılmak üzere Yüzde 75 hibeli silajlık mısır tohumu dağıtımı yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifi bahçesinde yapılan dağıtım törenine; İl Müdür Mehmet Gün, Batman Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Adnan İnanç, İl Müdür Yardımcı Mehmet Demir, Şube ve İlçe Müdürleri ve çiftçiler katıldı.

Dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Müdürü Mehmet Gün; “Meralarımızın bu kuraklık döneminde aşırı otlatılmasını önlemek, ilimizde yem bitkileri üretiminin yaygınlaşması ve üreticilerimizin besi ve sütçü hayvanların kaliteli kaba yem ihtiyacını karşılamak için ilimiz ve 5 ilçemizde olmak üzere 4 bin dönümde 100 çiftçimize ikinci ürün silajlık mısır tohumunu dağıtmaktayız. Bununla hem çiftçimizin kaba yem ihtiyaçları karşılanmış olur hem de aşırı otlatmayı önlemiş oluruz. Böylelikle ilimizde ikinci ürün ekimi de yaygınlaşmış olacaktır. Bu çalışmamızla birlikte ilimizin 33 bin ton kaba yem ihtiyacı karşılanmış olacaktır.” Diye konuştu.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...