BATMAN’DA GELİŞTİRİLEN BEJAN DÜNYA PAZARINDA
Yukarı
Advert

BATMAN’DA GELİŞTİRİLEN BEJAN DÜNYA PAZARINDA

BATMAN’DA GELİŞTİRİLEN BEJAN DÜNYA PAZARINDA
Bu içerik 89 kez okundu.

Dünyanın ilk Kürtçe çocuk oyunu olan Bejan projesini geliştiren, Batman ve Diyarbakır merkezli Erkam Yazılım Şirketi, ikinci oyununu piyasaya sürdü. Bejan projesi kısa sürede büyük bir ilgi gören Erkam Yazılım, 2. oyunu olan ‘Bejan Gog’ oyunu için iddialı. Apple Store ve Play Store’de ücretsiz olarak indirilebilecek olan ‘Bejan Gog’ Kürtçe, Türkçe, İngilizce, Arapça ve Rusça dil destekleri sunuyor. Erkam Yazılım’ın CEO’su Behmen Doğu, oyun için hedeflerinin 1 milyonu geçmek olduğunu söyledi.

 ‘BEJAN GOG’ ERBİL’DE TANITILDI

Batman, Diyarbakır ve İstanbul’da ofisleri bulunan Erkam Yazılım Şirketi, geçtiğimiz hafta Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Erbil kentinde “Bejan Gog” projesinin tanıtımını yaptı. Bölgedeki basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Erkam Yazılım’ın CEO’su Behmen Doğu, geliştirdikleri ikinci oyunları ile ilgili bilgi verdi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ONLİNE OYUNU ‘BEJAN HASANKEYF’TE’ YOLDA

Erkam Yazılım olarak ‘Bejan Hasakeyf’te’ adlı üç boyutlu animasyon sinema filmi projesine hazırlandıklarını ve proje için büyük bir hazırlık içinde olduklarını söyleyen Doğu, “Bu konuda çok iddialıyız. Çünkü ‘Bejan Hasankeyf’te’ isimli animasyon sinema filmimiz Türkiye’nin en büyük animasyon sineması özelliğine sahiptir. Bu animasyon sinema filmimiz Kürtçe, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile önümüzdeki yıl gösterime girecek. ‘Bejan Hasankeyf’te’ Türkiye’nin en büyük online oyunu olarak hayata geçireceğiz. 30’a yakın karakteri oyunda da kullanarak bu şekilde büyük bir marka değeri yaratmak istiyoruz. Pandemiden dolayı yazılım ve animasyon sektörünün önemi daha iyi anlaşıldı. Hedefimiz Bejan2ı uluslararası bir marka haline getirmektir. Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde temaslarda bulunduk. Film bittikten sonra önümüzdeki yıl Kürdistan Bölgesi’ndeki sinemalarda da gösterime koymak istiyoruz” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...