KADINLAR BATMAN'I GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAK
Yukarı
Advert

KADINLAR BATMAN'I GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAK

KADINLAR BATMAN'I GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAK
Bu içerik 115 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, kadınların Batman'ı güçlü yarınlara taşıyacağını söyledi.

Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan binlerce yıllık tarih ve medeniyet birikimi, kadına verilen önem ve değerin belgesi niteliğinde olduğunu belirten Vali Şahin,  Göktürklerden Selçuklu’ya, Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan tarih yolculuğunda kadınların; devlet yönetiminden vatan müdafaasına en ön saflarda yer almış, sosyal ve kültürel hayatın eşit haklara sahip birer parçası olduklarını söyledi.

BATMAN’DA KADINLARIN TOPLUM İÇİNDEKİ YERİNİ YÜCELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Nene Hatun’dan Halide Edip’e, Kara Fatma’dan Emir Ayşe’ye binlerce kadın gün oldu kar-kış demeden cephane ve erzak taşıdı, gün oldu cephede en önde savaşarak bu toprakları bize vatan yaptı.  ifadelerini kullanan Vali Şahin mesajının devamında şu ifadelere yer verdi. "Milli Mücadele yıllarında vatan savunmasında gösterdikleri cesaret ve fedakarlıkla tüm dünyaya örnek oldu. Her birini bir kez daha rahmetle anıyorum. Üstümüzdeki emekleri ödenmez. Kadınlarımızdan aldığımız bu miras hepimize önemli ödev ve sorumluluklar da yüklüyor. Bizler de Batman’da kadınlarımızın toplum içindeki yerini yüceltmek için çalışıyor, kadına yönelik şiddete karşı taviz vermeden mücadele ediyor ve kadınlarımızın ülke ekonomisinde hak ettiği yeri elde etmeleri için verdiğimiz desteklerle yanlarında yer almayı sürdürüyoruz. "

GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIYACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERİYORUZ

Batman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Bilgi ve Mesleki Eğitim Kursları (BİLMEK) bunun en somut örneklerinden biri olduğunu anlatan Vali Şahin "Örgüden Moda Tasarımına, El Sanatlarından Dokumacılığa birçok alanda verilen ücretsiz kurslarla kadınlarımızın meslek sahibi olması ve ekonomik olarak kendi ayakları üstünde durabilmelerine destek oluyoruz.  Annemiz, yol arkadaşımız, kardeşimiz olan kadınlarımızla hayatın her alanında birlikte yürüyerek, Batman’ı daha güçlü yarınlara taşıyacağımızın sözünü veriyor, bir kez daha tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. " ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...