15 MİLYON MALİYETLE ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPILDI
Yukarı
Advert

15 MİLYON MALİYETLE ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPILDI

15 MİLYON MALİYETLE ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPILDI
Bu içerik 605 kez okundu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Beşiri ve Gercüş ilçesine ziyarette bulundu.  Özdemir , İlçe ziyaretleri kapsamında  Beşiri ve Gercüş  ilçelerini ziyaret ederek, hem parti teşkilatları hem de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler.İlçede yürütülen projeler, yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi alan Özdemir ilçede hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulundular.  Özdemir, Hükümet olarak bütün yatırımları hızlı bir şekilde yapmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Okullarımızı, hastanelerimizi ve adını sayamadığım bir çok hizmeti  tamamladık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yapımı devam eden hizmetlerimizi de yakından takip ediyoruz” dedi.

ÖZ KAYNAKLAR KULLANILDI

Gercüş'e Atık Su Arıtma Tesisi'nin yüzde 50 hibe ile öz kaynaklar kullanılarak 15 milyon liraya tamamlandığını aktaran,  Özdemir daha önce atık suların ilçede bulunan Kırkat Göleti'ni kirlettiğini, çevre kirliliğinin yanı sıra kötü kokunun da vatandaşları rahatsız ettiğini söyledi. Hizmete alınan tesisin 20 bin nüfusa kadar arıtma yapabildiğini aktaran Özdemir , "Kırkat Göleti çevresinde güzel bir mesire alanımız bulunuyor. Artık vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla burada zaman geçirebilecekler. Ayrıca gölette olta balıkçılığı da yapılıyor. Göletin kirli sudan kurtulmasıyla vatandaşlarımız balık da tutabilecek." dedi.

GERCÜŞ'E KENT ORMANI

Özdemir, tesiste temizlenen suyun talep edilmesi halinde tarlaların sulanmasında kullanılabileceğini söyledi. Özdemir, Gercüş' e kent ormanı kazandırma projesi içinde   bakanlık nezdinde girişimlerde bulunduklarını ve ödenek talebin de bulunduklarını söyledi.  Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan askerler için de başsağlığı dileyen Özdemir," Kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet; aileleri, yakınları ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim ." ifadeleri kullandı.  Vatandaşlar ise ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek AK Parti heyetine teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...