NORMALLEŞME SÜRECİ MART AYINDA BAŞLIYOR
Yukarı

NORMALLEŞME SÜRECİ MART AYINDA BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamaların illerdeki vaka sayılarına göre kaldırılacağını açıkladı.

NORMALLEŞME SÜRECİ MART AYINDA BAŞLIYOR
Bu içerik 759 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüsle mücadelede yeni dönemi işaret ederek 'İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz' ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre; düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu:

Erdoğan'ın öne çıkan açıklamalarından bazıları şöyle:

Gübre desteklerini yüzde yüz artışla iki katına çıkarıyoruz Buğday, arpa, çavdar yulaf gibi hububat ürünlerinde dekar başına desteği 8'den 16 liraya yükseltiyoruz.

 

"KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİNİ BAŞLATIYORUZ"

İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz.

Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre; düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız.

 

UZAKTAN EĞİTİM VE RESTORANLARIN DURUMU

Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir.

Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır." 

Etiketler:
Sende Yorumla...