BATMAN'DA DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS GÖRÜLDÜ
Yukarı

BATMAN'DA DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS GÖRÜLDÜ

BATMAN'DA DA MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS GÖRÜLDÜ
Bu içerik 4045 kez okundu.

Batman'da koronavirüs vakalarında düşüş yaşanırken bir kişide mutasyona uğramış virüs tespit edildi. Kent Konseyi toplantısında konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, koronavirüs salgını ile mücadele de tedbirleri aksatmamak gerektiğini  belirterek, Türkiye'nin bir çok ilinde görünen mutasyona uğramış virüsün Batman'da da bir kişide görüldüğünü söyledi.

VAKAYI İZOLE ETTİK

Mutasyona uğramış virüsün görüldüğü kişinin izole edildiğini ifade eden Vali Şahin, " Tedbirlerimizi arttırmalıyız. Hastalıkla mücadele en etkili yöntem maske,mesafe ve  hijyendir. Tedbirlerimizi alamazsak Eğitim-kültür ve ticaret hayatımız zorlaşır. Tedbirlerimizi alırsak üstesinden geliriz. Gerekli tedbirleri alıyoruz.  Ölüm oranı Batman’da  1.1, Türkiye geneli 3.3 , Dünya geneli yüzde 10'dur. Batman’da sağlık çalışanlarımızı bu konuda takdir ediyoruz." dedi.

VAKA SAYISI ARTARSA TEKRAR ESKİYE DÖNERİZ

Yüz yüze eğitim için gerekli takvime göre hareket ettiklerini anlatan Vali Şahin; " Yüz yüze eğitim için gerekli takvime göre hareket ediyoruz. Ama vaka sayısında artış olursa tekrar eskiye dönebiliriz. Hiç bir şey çocuklarımızdan önemli değil. Bunun için hep birlikte bu salgının üstesinden gelmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...