ZABITA’DAN EŞ ZAMANLI DENETİM
Yukarı

ZABITA’DAN EŞ ZAMANLI DENETİM

ZABITA’DAN EŞ ZAMANLI DENETİM
Bu içerik 382 kez okundu.

Covid-19 salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın almış olduğu karar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge çerçevesinde Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması süresince açık kalan gıda satış yerleri ile fırınlara eş zamanlı ani denetim gerçekleştirdi.

HİJYEN, MASKE VE MESAFE DENETİMİ
Belediye Zabıta ekipleri gerçekleştirdiği denetimde; işyerlerinde personelin ve vatandaşların hijyen, mesafe ve maske takılması kuralına uyup uymadığı, ekmeklerde gramaj eksikliğinin olup olmadığı, işyerinin genel temizliği, mevzuatın öngördüğü şartları yerine getirip getirmediği denetlendi.

65 İŞ YERİNE CEZA
Salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak bizim en asli görevimizdir ifade eden Belediye Zabıta Müdürü Muharrem Kara, "Ekip arkadaşlarımızla kentin değişik noktalarında anlık gerçekleştirdiğimiz denetimler ilk günkü ciddiyetle devam ediyor. Kent genelinde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerimizin yanı sıra, ürünlerdeki son kullanma tarihi, ekmeğin gramajı da yine ekiplerimizce denetleniyor. 

12 ekip ve 48 personel ile yapılan market ve fırın denetimlerinde 65 işyerine 27 bin 755 lira idari yaptırım cezası uygulanırken, 3 kişiye de maske takmadıklarından dolayı toplam 2 bin 700 lira cezai işlem uygulanmıştır ”dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...