ETİZ, BATMAN ŞUBE BAŞKANI OLDU
Yukarı

ETİZ, BATMAN ŞUBE BAŞKANI OLDU

ETİZ, BATMAN ŞUBE BAŞKANI OLDU
Bu içerik 925 kez okundu.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar'ın İstanbul'a taşınması nedeniyle, Başkan Yardımcısı Taha Etiz Vakfın Batman Şube Başkanı olarak görevlendirildi.

Şehit ve gazi ailelerinin maddi ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmaya ve toplumda şehitlik ve gazilik kavramlarına ilişkin farkındalık meydana getirmeye yönelik önemli faaliyet ve programlar gerçekleştirerek, adından sıkça söz ettiren Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesinde görev değişimi yaşandı. Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar'ın İstanbul'a taşınması nedeniyle, Başkan Yardımcısı Taha Etiz Vakfın Batman Şube Başkanı olarak görevlendirildi.

Pekacar yaptığı açıklamada şöyle dedi. "3 yıldır büyük bir onur ve gurur ile yürüttüğüm Başkanlık görevini, İstanbul'a yerleşmem nedeniyle, Genel Merkezi'mizin de oluruyla ilk günden bu yana beraber mücadele ettiğimiz Taha Etiz kardeşime devrettim. Gerek şehit ve gazi ailelerinin maddi ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmaya, gerekse de toplumda şehitlik ve gazilik kavramlarına ilişkin farkındalık meydana getirmeye yönelik önemli faaliyet ve programlar gerçekleştirdik. Bir çok insan kazandık. Bir çok insanın gönlüne girdik. Bir çok insanın bakış açısını değiştirdik. Çocuklar ve gençler başta olmak üzere insanları şehadet kavramı ile tanıştırdık. Köy köy, mahalle mahalle, okul okul ve yeri geldiğinde ev ev gezerek şehidin kim, şehadetin ne olduğunu bilmeyen insanlara şehidi ve şehadeti anlatarak, milli birlik ve beraberlik çağrısı yaptık. Yaptığımız sosyal yardımlarla alan el değil, veren el olduğumuzu gösterdik. Geldiğimiz noktada, bakışaçısı değiştirilerek kazanılmış binlerce insanın verdiği iç huzur ile Başkanlık görevini devrediyorum. Görev yürüttüğüm süre içerisinde her zaman yanımda olan ve hiçbir konuda benden desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz başta olmak üzere, Başsavcımıza ve adli erkan mensuplarına, Garnizon Komutanımıza ve teşkilatına, İl Emniyet Müdürümüze ve emniyet teşkilatına, İl Jandarma Komutanımıza ve jandarma teşkilatına, kurum amirlerine, siyasi parti başkanlarına, STK başkan ve temsilcilerine, yaptığımız faaliyet ve etkinlikleri haberleştirerek geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayan kıymetli basın mensuplarına ve sarffettikleri yoğun emek ve gayret ile beraber güzel işler başardığımız yönetim kurulunda bulunan kıymetli kardeşlerime teşekkür ve şükranlarımı sunar, Taha Etiz kardeşime görevinin hayırlı mübarek olmasını dilerim." (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...