YAZIK BU GENÇLERE
Yukarı

YAZIK BU GENÇLERE

YAZIK BU GENÇLERE
Bu içerik 2321 kez okundu.

Uyuşturucu batağına düşen gençlerin aileleri devletten yardım istiyor. Metruk binalarda madde kullanan gençlerin aileleri çocuklarının tedavi edilmesi ve uyuşturucu belasından kurtulmalarını istiyor. Metruk binaların yıkılmasını isteyen mahalle sakinleri madde bağımlısı gençlerin bu metruk binalarda yaşadığı ve buraları mesken tuttuklarını söyledi.

Çarşı Mahallesi Eski Sağlık Ocağı yerinde madde kullanan gençlerin aileleri binayı bastı. Burada madde kullanan çocuklarını  döven aileler, dayağın çare olmadığı ve bu çocukların tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.

METRUK BİNALARDA ÇOCUKLARIMIZI ARIYORUZ

Devletin uyuşturucuyla mücadele ettiğini anacak madde bağımlısı gençlerin tedavi edilmesi konusunda da biran önce el atılmasını isteyen aileler; " Her gece bu metruk binalarda çocuklarımızı arıyoruz. Yetişkin oldukları için devlet bu çocuklara ceza kesip tekrar sokaklara salıyor. Bu çare değil. Uyuşturucu kullanan gençler aile rızası alınarak tedavi edilmesi gerekir. Yakalanan madde bağımlısı gençler tekrar dışarı salınmaması gerekir. Çünkü bağımlılıktan kurtulmadığı için dışarıda tekrar maddeyi kullanıyor. "dedi.

METRUK BİNALAR YIKILSIN

Kent genelinde bir çok metruk binanın olduğunu hatırlatan mahalle sakinleri; " Metruk binalar madde bağımlısı çocuk ve gençlerin mekanı haline gelmiş. Bu metruk binalar yıkıldığı taktirde bu gençler madde kullanacak alanlar bulmakta zorlanırlar. Gençlerin bu bataklıktan kurtulması için metruk binaların yıkılması ve madde kullanan gençlerin tedavi edilmeden dışarı salınmaması gerekir." dediler.

Etiketler:
Sende Yorumla...