DR.ASLANKILIÇ BATMAN’A VEDA ETTİ
Yukarı

DR.ASLANKILIÇ BATMAN’A VEDA ETTİ

DR.ASLANKILIÇ BATMAN’A VEDA ETTİ
Bu içerik 2931 kez okundu.

Özel Batman Yaşam Hastanesi Çocuk sağlığı ve Hastalıkları uzmanı doktor M.Şirin Aslankılıç, Batman'dan ayrıldı.

Batman'da farklı sağlık kuruluşlarında 20 yıl görev alan Doktor Aslankılıç, Diyarbakır Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmaya başlayacak. Batman'dan ayrıldığı için üzgün olduğunu ifade eden Dr.Aslankılıç şunları söyledi;

"Saygıdeğer Batmanlılar, 2000 yılında geldiğim ve tam 20 yıldır birçok anı biriktirdiğim Batman ve Batman halkı ile vedalaşmaya karar verdiğim son bir ayda, bu 20 yıllık serüvende neler yaşadığım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti.

Batman serüvenime, 5 yıl Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak başladım. Sonrasında sırasıyla Nazar Tıp Merkezi, Özel Muayenehanecilik ve en sonda Yaşam Hastanesinde devam ettim. Batman'da özel sağlık hizmetlerinin gelişip yaygınlaşmasına öncülük edenlerden biri olarak Batman halkı ile çok kuvvetli manevi bağlarım oluştu. Bugün, bir zamanlar bana hasta olarak gelen ve hayata tutunması için gayret sarf ettiğim çok sayıda hastam, çocuklarını getirmekte. Bu manzaranın bende oluşturduğu manevi tatminin ve duygu selinin tarifi mümkün değil. Tarifi tanımsız dostlukları, arkadaşlıkları, kardeşlikleri edindiğim Batman’dan ayrılıyor olmanın hüznünü her daim yaşayacağım. 20 yıllık bu serüvenin önemli bir kısmında acı-tatlı her anımda ve her daim, hastalıkta ve sağlıkta yanımda olan, elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz ve acısını bir ömür boyu kalbimizde yaşayacağımız Merhum Ahmet Dinç Bey’e, bu 20 yıllık serüvenin tamamında yol arkadaşlığı ettiğimiz pek kıymetli Saygıdeğer Mehmet Dinç Bey’e, Dinç ailesine, Özel Batman Yaşam Hastanesinin tüm çalışanlarına, mesai arkadaşlarıma, burada adını sayamadığım tüm arkadaşlarıma, dostlarıma ve tüm Batmanlılara sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi bir borç bilerek, bundan sonraki hizmetlerime devam edeceğim Diyarbakır Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde de Batmanlı hemşerilerimin emrinde olduğumu belirtmek istiyorum."

Etiketler:
Sende Yorumla...