TÜRKİYE GENELİNDE ARTAN VAKA SAYISI BİZİ DE ETKİLEYEBİLİR
Yukarı

TÜRKİYE GENELİNDE ARTAN VAKA SAYISI BİZİ DE ETKİLEYEBİLİR

TÜRKİYE GENELİNDE ARTAN VAKA SAYISI BİZİ DE ETKİLEYEBİLİR
Bu içerik 268 kez okundu.

 “İl İdare Şube Başkanları Toplantısı” Vali ve Belediye Başkan Vekili  Hulusi Şahin başkanlığında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya: Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcıları Tuğba Polat ve Ramazan Fani,  Sason ve Gercüş kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Vali Şahin'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu,  Covıd-19 salgını ile ilgili İlimizin genel durumuna ilişkin sunumuyla devam etti.  Konuşmasında geçtiğimiz mart ayından bu yana Türkiye’nin Covıd-19 salgınına karşı etkin bir mücadele verdiğini belirten Vali Şahin, sonbahar dönemiyle beraber pandemi ile mücadelede yeni bir sayfanın açıldığını ifade etti.

"TEDBİR ALMAMIZ GEREKİYOR"

Yaz mevsiminde Batman’ın kötü bir dönem geçirdiğini ifade eden Vali Şahin, “Ağustos ayının ortalarından itibaren kamu kurum kuruluşlarını işbirliğiyle oluşturulan filyasyon ekiplerinin sıkı denetimlerinin sonuçlarını iyi bir şekilde aldık. Bunu devam ettirmek için hepimize önemli görevler düşüyor. Ancak Türkiye genelindeki artan vaka sayısı bizi de etkileyebilir. Bununla ilgili tedbir almamız gerekiyor. Türkiye genelinde yeni alınan tedbirler bizim için bir fırsat. Bu tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamamız lazım” dedi.

"SAĞLIK PERSONELİNİN SAĞLIĞINI KORUMAK BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ"

Kamu kurum çalışanlarının tedbirlere uymaları konusunda kurum yöneticilerine uyarında bulunan Vali Şahin, “Vatandaşımızın sağlığını koruyabilmek için öncelikle kendimizin ve personelimizin sağlığını koruyacağız ki çalışabilelim ve vatandaşımıza en iyi hizmeti verebilelim.  Bu bizim birinci önceliğimiz.” diye konuştu.  Toplantı yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. (Aytekin Dal)

Etiketler:
Sende Yorumla...