YÜZ YÜZE EĞİTİM SAĞLIKLI KOŞULLARDA DEVAM ETMELİ
Yukarı

YÜZ YÜZE EĞİTİM SAĞLIKLI KOŞULLARDA DEVAM ETMELİ

YÜZ YÜZE EĞİTİM SAĞLIKLI KOŞULLARDA DEVAM ETMELİ

Covid-19 gölgesinde geçen eğitim sistemini değerlendiren Batman Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Sütçü, uzaktan eğitimin birçok sıkıntıyı beraberinde getirdiğini söyledi.

Pandemi dolayısıyla verilen online eğitimle yaklaşık öğrencilerin yüzde 50’nin eğitim öğretimden mahrum kaldığını ifade eden Sütçü, bu nedenle en kısa sürede yüz yüze eğitimin sağlıklı koşullarda devam etmesini istediklerini belirtti.

500 bin tablet dağıtılması projesinin de bir an önce hayata geçirilip, bedava internetin de mutlaka ailelere tahsis edilmesi gerektiğini aktaran Sütçü, hükümetten beklentilerinin yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin başlatılması noktasında bütün çalışmaları yürütmesi olduğunu kaydetti.

Coronavirus nedeniyle eğitim öğretimin büyük bir darbe aldığını vurgulayan Sütçü, “Ülkemizde ve tüm dünyada Coronavirus patlaması yaşanmaktadır. İkinci dalga diye nitelendirilen bu süreçte sıkı tedbirlerin alınması gerektiği hepimizin malumudur. Yeni alınan kararla resmi ve özel bütün okullar yılsonuna kadar yani 31 Aralık tarihine kadar kapalı olacak. Sağlık söz konusu olduğundan bu konuda öncelikli fikir beyan etmesi gereken Bilim Kuruludur. Bilim Kurulunun verdiği kararlar dikkate alınmalıdır. Bu süreçte de kurulun verdiği karar üzerine böyle bir karar alındı.” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 50’SİNİN MAHRUM KALIYOR"

Arzularının yüz yüze eğitimin sağlıklı koşullarda devam etmesi olduğunu belirten Sütçü, “Çünkü uzaktan eğitimin birçok sıkıntısını görmekteyiz. EBA canlı ders eğitimlerine katılımın son derece sınırlı olduğunu gördük. Yüzde 20-30 bandında bir katılımın söz konusudur. Buna özel kurs ve merkezlere giden öğrencileri de dahil edersek ortalama öğrencilerin yüzde 40-50’sinin eğitim öğretimden mahrum kaldığını söyleyebiliriz. Bu hakikaten ciddi bir rakamdır. Bu yüzden gönül ister ki bir an önce yüz yüze eğitim bir an önce başlasın, bu sıkıntılar bitsin ama önümüzde de böyle bir süreç var.” dedi.(İlkha)

Etiketler: