UMUT KERVANI YETİM AİLEYE YARDIM ELİNİ UZATTI
Yukarı

UMUT KERVANI YETİM AİLEYE YARDIM ELİNİ UZATTI

UMUT KERVANI YETİM AİLEYE YARDIM ELİNİ UZATTI
Bu içerik 120 kez okundu.

Batman'da derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren 4 nüfuslu yetim aileye, Batman Umut Kervanı yardım elini uzattı. Batman merkez Cudi Mahallesinde iki katlı bir evin giriş katında olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim Zat ailesine Batman’da faaliyet yürüten Umut Kervanı ulaştı. Batman Umut Kervanı, kiralık evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu yetim ve muhtaç aileye; fırın, halı, ev eşyası, yatak, baza ve gıda yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, yetim aileye imkânları ölçüsünde ev eşyası ve gıda yardımında bulunduklarını söyledi.

Şengül, “Batman Umut Kervanı olarak şu anda yetim bir ailemizin evimdeyiz. Vehibe Zat ablamız 20 gün önce derneğimize müracaata bulundu. Tespit komisyonumuzla beraber gelip bu ailemizi ziyaret edip tespitlerimizi yaptık. Bu ailemizin üç çocuğu var. Eşi bir yıl önce vefat etmiş. Çalışan kimseleri olmadığından kendisi de gündelik olarak evlere temizliğe gidiyor. İmkanlarımız dahilinde mağdur ailemize fırın, halı, battaniye, yatak, baza, televizyon sehpası ve temel gıda malzemesi yardımında bulunduk.” ifadelerini kullandı.

“YÜZLERCE YETİM AİLE YARDIMA MUHTAÇTIR”

Yetim ailenin mağdur bir aile olduğunu söyleyen Şengül, “Eski bir evde kiracı olarak kalıyorlar. Kiraları da 250 liradır. Ev hanımı gündelik olarak gittiği ev temizliğinden gelen geliriyle kirasını ödüyor. Buradan hayırseverle çağrımız; bu ve bunun gibi yüzlerce yetim aile yardıma muhtaçtır. Bizler Batman Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaçlar arasında köprü görevini üstlenmeye hazırız. Gelsinler hep beraber bu ailemiz gibi yetim ailelere hayır elimizi uzatalım.” dedi.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...